Į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis mikrobangų krosnelę?

mikrobangeMikrobangų krosnelė yra viena iš svarbiausių pagalbininkių mūsų virtuvėje – be jokios abejonės, šiais laikais žmonės visur skuba ir greitai pasišildyti maistą yra didelis privalumas. Tad nieko keisto, jog mikrobangų krosnelės yra vienas populiariausių šiuolaikinės virtuvės prietaisų. Tai galima nesunkiai patvirtinti – užsukite pas ką nors į svečius ir 9 iš dešimt tikimybė, kad virtuvėje garbingoje vietoje puikuosis mikrobangų krosnelė, kuria naudojasi visa šeima. O išsirinkti naują mikrobangų krosnelę gali būti kiek sudėtinga – peržiūrėjus pasiūlymus elektroninėse parduotuvėse ir prekybos centruose, tampa aišku, kad dabar buitinės technikos rinka siūlo daugybę įvairių mikrobangių, su funkcijomis kurių jums galbūt reikės, o gal ir ne. Pamėginkime išsiaiškinti, pagal ką reikėtų rinktis naują mikrobangę į savo namus.

Įmontuojama ar stacionari?

Tai turėtų būti pirmasis jums iškilęs klausimas. Nors dažniausiai įmontuojamos krosnelės kainuoja brangiau, tačiau tai nebūtinai reiškia, jog jos yra kokybiškesnės. Tiesiog dabar madingiau pirkti įmontuojamą buitinę techniką, nei stacionarią. Visgi, daugelis ekspertų sako, kad įmontuojama buitinė technika atrodo estetiškiau, tačiau jūsų virtuvėje viskas gali būti kitaip. Sudėjus pliusus ir minusus, štai ką gauname:

  • Stacionarias krosneles galite perstatyti į kitą vietą, todėl jos šiuo atžvilgiu yra žymiai patogesnės;

  • Kainos skirtumas – ryškus. Stacionarios mikrobangų krosnelės kainuoja žymiai pigiau;

  • Stacionari krosnelė gali užimti daug vietos – tiek vizualiai, tiek realiai. Su įmontuota buitine technika tokių problemų nepasitaiko, nes jūs jai iš anksto numatėte vietą;

  • Stacionarios krosnelės dažniausiai būna funkcionalesnės;

  • Įmontuotos krosnelės neskleidžia jokių nereikalingų garsų, o štai stacionarios gali dirbti gana garsiai – jeigu esate jautrūs garsui, verčiau rinkitės įmontuojamą mikrobangų krosnelę;

  • Valyti lengvą tiek vieną, tiek kitą, todėl šiuo aspektu neradome, kam skirti pranašumą.

Kam naudosite mikrobangų krosnelę?

Aišku, toks klausimas gali atrodyti gana kvailai, nes visi naudoja mikrobangų krosneles maisto šildymui. Visgi, daugelis buitinės technikos ekspertų šiuolaikinius vartotojus išskirtų į dvi dalis – vieni perka mikrobangų krosnelę tik maisto šildymui, o kiti tikisi papildomų funkcijų ir galimybių. Taigi, jums reikėtų nuspręsti, ar jūs labiau norite įsigyti kokybišką ir pigų daiktą, ar verčiau sumokėti šiek tiek daugiau ir įsigyti daiktą, kuris turi daugiau funkcijų, o ne tik maisto šildymo galimybę. Apie kokias funkcijas kalbame? Turbūt pati populiariausia papildoma funkcija yra grilis – dabar daugelis brangesnių mikrobangių gali apskrudinti maistą su vidiniu griliu. Be abejonės, toks įrenginys kainuoja žymiai daugiau. Taip pat vertėtų pagalvoti, ar jums reikalingas ekranas mikrobangėje – taip, skaitmeniniai laikrodžiai, rodantys kiek dabar valandų arba kiek sekundžių liko iki maisto pašildymo, yra iš tiesų patogus dalykas. Tačiau, jis gerokai prisideda prie kainos.

Kokį maistą šildysitės?

Šis klausimas svarbus todėl, kad mikrobangės talpa gali būti labai įvairi. Pats kompaktiškiausias variantas yra dešimt litrų. Tokia mikrobangų krosnelė daug nekainuos, tačiau sudėtingesnio maisto gaminio jau nebegalėsite pasišildyti. Dažniausiai perkamos 20 litrų mikrobangų krosnelės, nes į jas telpa ir vidutinio dydžio picos bei kiti „platesni“ gaminiai. Apskritai, galite rinktis iš nuo 10 iki 40 litrų talpos įrenginių.