Kaip prižiūrėti masažinį baseiną?

masažiniai baseinai
View of the open working hot tub

Labai dažnai tenka girdėti nuogąstavimus, kad masažiniai baseinai reikalauja žymiai daugiau priežiūros nei įprasti. Tačiau iš dalies tai labiau mitas nei tiesa. Masažinių baseinų priežiūra beveik nesiskiria nuo įprasto baseino – jiems reikalinga vandens filtravimo sistema ir baseinų chemija.

Lauko ir vidaus masažinių baseinų priežiūra

Visiškai nesvarbu, kad baseinas naudojamas tik šeimos poreikiams, jam būtina baseinų chemija, kadangi šiltame vandenyje labai greitai ima veistis įvairios bakterijos ir dumbliai. Tam, kad vanduo baseine būtų švarus ir skaidrus, būtina naudoti tam skirtus preparatus.

Kaip ir įprastus, masažinius baseinus taip pat galima įrengti tiek lauke, tiek viduje ir taip mėgautis SPA malonumais nepriklausomai nuo metų laiko. Lauko masažiniam baseinui žiemos metu būtina pasirūpinti specialiu termo dangčiu, kuris apsaugo baseiną nuo nešvarumų ir padeda palaikyti tam tikrą vandens temperatūrą. Labai svarbu jame palaikyti sumažintą vandens temperatūrą, kad baseine paliktas vanduo neužšaltų ir nesugadintų jame esančios įrangos.

Kaip prižiūrėti baseino vandenį?

Tiek vidaus, tiek lauko baseinų priežiūrą apima vandens filtravimas, chloro bei pH rodiklių kontrolė ir atitinkamos korekcijos pasitelkiant baseinų chemiją.

Filtravimo įranga išvalo baseine esančius nešvarumus, todėl baseinu naudojantis ne kasdien ji turi veikti bent kartą per dieną. Tuo tarpu baseinu naudojantis intensyviai, filtravimo sistema turėtų veikti nuolatos.

Chloro bei pH rodiklių kontrolę taip pat reikėtų vykdyti atsižvelgiant į baseino dydį ir naudojimo intensyvumą. Paprastai pakanka tai atlikti porą kartų per savaitę. Tam taip pat galima naudoti automatizuotą vandens kokybės kontrolę, kuri stebi rodiklius ir atlieka korekcijas be žmogaus įsikišimo. Tuo tarpu vandens keitimas niekuo nesiskiria nuo įprasto baseino. Teisingai įrengus baseiną ir tinkamai jį prižiūrint, visą vandenį pakeisti pakanka vos kartą į metus ar pusmetį.

Masažinių baseinų priežiūra be chloro

Šiandien jau įmanoma baseinų priežiūra be chloro. Tai galima atlikti dviem būdais – naudojant aktyvųjį deguonį arba įrengiant vandens dezinfekcijos sistemą O‘Clear. Ši sistema veikia dvejopai – UV spinduliuotės ir druskos elektrolizės pagalba, kuri užtikrina skaidrų ir švarų vandenį. Patogi automatinė sistema, kuri nereikalauja išskirtinės priežiūros.