
Sunku įsivaizduoti šiuolaikinės šeimos gyvenimą be tokio padėjėjo kaip automatinė skalbimo mašina. Nepaisant to, kad skalbimo mašina yra kiekvienuose namuose, ne visi žino, kaip ja rūpintis. Tačiau tik tinkamai prižiūrint skalbimo mašiną galima užtikrinti ilgalaikį ir kokybišką jos aptarnavimą. Ir atvirkščiai, jei jūs, netinkamai ja rūpinatės, ji labai greitai suges.
Paprastai mes pradedame rūpintis skalbimo mašina, kai kažkas su ja atsitinka negerai. Tačiau daugeliu atveju remonto galima išvengti, pakanka prisiminti skalbimo mašinos išorinės ir vidinės priežiūros taisykles.
Skalbimo mašinos priežiūra prasideda teisingai ją sumontavus. Reikia nepamiršti, kad jis turėtų stovėti visiškai lygiai. Būtina patikrinti, ar laidai, nutekėjimo ir įleidimo žarna nėra sulenkta, neapspausta įvairių daiktų ar pačios mašinos. Jei laidai yra sulenkti, tada jų izoliacija gali būti sulaužyta, ji netgi gali nutrūkti. Žarnų praeinamumo pažeidimas sukuria kliūtis normaliam vandens užpildymui ir išleidimui.
Vandens kokybė turi įtakos skalbimo mašinos darbui. Kietas vanduo sukelia kalkių nuosėdas, kurios gali neigiamai paveikti kaitinimo elementą. Būtent dėl šios priežasties skalbimo mašina gali sugesti, todėl reikia pagalvoti kaip galite suminkštinti vandenį.
Labai svarbu išlaikyti skalbimo mašinos vidų švarų.
Po kiekvieno plovimo palikite ploviklio stalčių ir stiklines dureles tam tikrą laiką atidarytas, kad išgaruotų likusi drėgmė. Tai padės išvengti nemalonių kvapų ir net pelėsio atsiradimo. Skalbimo priemonių skyrių reikia skalauti kelis kartus per mėnesį.
Filtrą reikia valyti skalbimo mašinoje kartą per mėnesį, jame kaupiasi plaukai, vilna ir kitos šiukšlės. Susidariusios kalkių nuosėdos kenkia metalui ir sutrumpina skalbimo mašinos eksploatavimo laiką.Skalbimo mašinos būgną, gumas ir stalčių rekomenduojama valyti skalbimo mašinų valymo priemonėmis. Rinkdamiesi valiklį įsitikinkite, kad jis šalina kalkes purvą, riebalus,, pelėsį ir nemalonius kvapus.