Kaip reikia išsirinkti padangas internetu?

Jei nusprendėte padangas pirkti internetu, jums reikės prisiminti keletą svarbių dalykų.

Jums reikia pasirinkti tik konkretų jūsų automobiliui tinkantį padangų dydį, o apkrovos indeksą ir greičio indeksą galima pasirinkti atsižvelgiant į jūsų vairavimo stilių.

Iššifruokite padangos žymėjimą – ką reiškia užrašai ant padangų šono ir kaip tai susiję su padangos savybėmis. Padangos šone rasite daug naudingos informacijos. Keičiant padangas, rekomenduojama pasirinkti tokio paties dydžio ir greičio modelį kaip ir originalios jūsų automobilio padangos.

Jūsų automobiliui gamintojo rekomenduojamus padangų matmenis galite rasti automobilio žinyne arba ant specialios informacinės metalinės plokštelės ar lipduko. Jos paprastai būna ant priekinių durelių vidinės pusės ar kuro bako dangtelio vidinės pusės. 

Vadovaukitės šiais kriterijais.

Apkrovos indeksas. Jis nurodo didžiausią svorį, kurį gali išlaikyti kiekviena padanga.

Greičio indeksas. Tai raidė, kuri reiškia didžiausią padangos greitį vežant krovinį, nustatytą pagal apkrovos indeksą, o ne, kaip greitai turėtumėte važiuoti!

Sukibimo ir temperatūros rodikliai. Sukibimui geriausias bus AA indeksas, o blogiausias – C. Atsparumo karščiui indeksas prasideda A ir baigiasi C.

Padangų pagaminimo datos kodo šifravimas turi raidę ir numerį. Paskutiniai 4 skaitmenys nurodo savaitę ir metus, kai padanga buvo pagaminta. Nepirkite senesnių nei dvejų metų padangų.

Sezoninių padangų modeliai užtikrina gerą sukibimą, nepriklausomai nuo sezono ir didelės ridos. Ne visada lengva atskirti universalias ir vasarines padangas. Mažas patarimas: ant vasarinių – šone nebus žymos “purvas ir sniegas”.

Žieminių padangų šone dažnai būna kalnai ar snaigės. Pagrindinis skirtumas tarp šios gumos yra didelis lamelių skaičius – siauri protektoriaus rašto tarpai. Pirkdami žiemines padangas įsitikinkite, kad perkate 4 vienodus ratus. Tai užtikrina geresnį valdymo ir stabdymo lygį.

 Kai ateis laikas pakeisti Mercedes padangas, pasinaudoję įvertinimais galite rasti padangų modelius, kurie tose srityse jums gali būti svarbiausi, pvz.: stabdymas, valdymas, važiavimo komfortas ir triukšmas.