Stumdomų vartų gamyba

Automatiniai atveriami ir stumdomi vartai tampa vis dažnesniu pasirinkimu įrenginėjant įvažiavimą į kiemą. Tai modernus ir patogus būdas palengvinti patekimą į teritoriją ir išvažiavimą iš jos. Jei atveriamų vartų automatika yra labiau standartinė procedūra, kurią galima įgyvendinti su beveik visais paprastais vartais, tai stumdomi vartai reikalauja kiek daugiau pastangų. Nors ir jie būna standartinių dydžių tačiau dažniausiai kiekvienas toks projektas būna individualus. Stumdomų vartų įrengimo procesas susideda iš kelių etapų. Prieš pradedant gamybą reikia atlikti pasiruošimo darbus: išmatuoti įvažiavimo plotį, paruošti brėžinius, sužymėti teritoriją ir įrengti nešančius stulpus. Sekančiame etape yra paruošiami pamatai.

Stumdomų vartų gamybos procesas nėra labai sudėtingas, tačiau reikalauja tikslumo, juk konstrukcija privalo būti maksimaliai lygi. Vartų karkasas įprastai gaminamas iš profilinio vamzdžio, suvirinant elementus prie kurių privirinamos ir stangrumo briaunos. Rėmo apačioje tvirtinama nešančioji sija. Pirminėje stadijoje naudojamas taškinis virinimas, o po to kai visa konstrukcija yra išlyginama, naudojamos virinimo siūlės. Sekančiame gamybos etape, siūlės yra šlifuojamos, tarpai užsandarinami hermetiku ir visa konstrukcija dengiama gruntu. Vėliau vartai yra dažomi pageidaujama spalva.

Stumdomi vartai, dėka savo ganėtinai didelio ploto yra veikiami padidintų krūvių. Jie atsiranda tiek dėl jų nuosavo svorio, tiek ir dėl vėjo bei kitų gamtos reiškinių. Stipri ir tinkamai pagaminta konstrukcija neturi bijoti temperatūrų kaitos. Bet kokia deformacija gali tapti automatikos gedimo priežastimi. Taip atsitinka dėl to, kad pastaroji yra parenkama pagal tam tikrus vartų parametrus: svorį ir išmatavimus. Pakrypę, arba nelygus vartai gali sukelti padidintas apkrovas, kurios savo ruoštų tampa automatinės pavaros gedimo priežastimi. Būtent todėl yra svarbu, kad vartai būtų gaminami laikantis kokybės ir saugumo reikalavimų, taip užtikrinant ilgą tarnavimo laiką ir atsparumą išoriniams poveikiams.