Kas uždirbs iš jūsų paskolos

vartojimo paskolaKai žmonėms vartojimo paskola tampa dideliu sunkumu ir jie nesugeba grąžinti jos lengvai kaip planavo, prasideda visokios kalbos, kad čia neva iš žmogaus kažkas pelną didžiulį darosi. Tačiau iš tiesų vartojimo paskola leidžia uždirbti daug kam.

Kredito teikėjas ir jo akcininkai

Pirmiausia paneikime, kad nedidelė vartojamoji paskola apyvartinėms lėšoms sukrauna turtus kredito teikėjams. Kodėl taip nėra? Todėl, kad kai teikiamos labai mažos paskolos, tai didžiulės jų palūkanos vis tiek nesuneša tiek daug pelno. Štai, kai iš banko imama didelė paskola būstui, tuomet nuo jos mokamos mažos palūkanos, tačiau jos iš tikro sudaro tiek pat, arba keletą kartų daugiau, kiek ir kainuoja paskolos iš greitųjų kreditų palūkanos. Taigi, kredito tiekėjai uždirba, bet ne pralobsta. Kartu reikėtų paminėti, kad ir visi įmonės akcininkai gauna atitinkamai savo procentus. Ar tai būtų bankas, ar greitųjų kreditų bendrovė, ar būtų kreditas automobilio pirkimui ir išperkamosios nuomos apmokėtojas.

Valstybė

Gal apie tai nepagalvojate, tačiau tada, kai kažkur suteikiama vartojimo paskola busto remontui ar kam nors kitam, uždirba ir valstybė. Pirmiausia, dėl to, kad nuo tų sumų tam tikrus mokesčius jau turės mokėti kredito teikėjas, bent jau pelno mokestį tai tikrai. Antra, vartojimo paskola ar kreditas busto irengimui kažkur cirkuliuos mokesčių pavidalu prekių ir paslaugų sektoriuje. Tarkime, kažkas pas jus namuose darys remontą, už savo darbus mokės mokesčius. Arba, jūs pirksite kažkokias medžiagas – jų prekyba irgi yra apmokestinta, taigi, tie mokesčiai plauks į mūsų biudžetą.

Sektoriai, kuriuose išleisite pinigus

Taip pat ir jūs juk kažkur išleisite gautus pinigus, kad ir kokios vartojimo kredito palūkanos bus. Jeigu skolinotės būsto įrengimui – tai iš to uždirbs statybinių medžiagų ar interjero prekių prekybininkai, o po to ir realaus remonto darytojai. Jeigu skolinotės mašinos pirkimui, tai jos pardavėjai uždirbs. Taigi, sektorių, kur jūs išleisti galėtumėte pinigus, pilna. Belieka rinktis vartojimo paskolą ir ją išleisti. Tiesa, kai po 2008 m. Ekonominės krizės visiems buvo labai sunku, o valdžia per metinį pranešimą išreiškė poziciją, jog mūsų šalyje atsigavo ekonomika ir daugiau buvo apyvartinių lėšų, kilo tikras sąmyšis. Juk žmonės kaip tik tada neleido pinigų. Tačiau, paaiškėjo, pinigų jie nors ir neleido, tačiau visgi sąmyšis kilo tiesiog dėl to, kad buvo paimta labai daug paskolų, ir šios tapo tomis apyvartinėmis lėšomis. Taigi, vartojimo kredito skaičiuoklė neparodys, kaip jūs pagerinsite šalies ekonomiką, tačiau iš esmės paskolos šiek tiek pradeda išsiūbuoti situaciją.

Galbūt ir jūs pats

O galų gale, gal jūs pats uždirbsite iš savo paskolos? Gal jūs skolinatės, nes norite įrengti sau darbo vietą? Tada paskola bus kaip investicija į ją. O gal skolinatės mokslams – vėlgi, investuosite į save patį. Gal skolinatės, nes norite turėti bazinius pinigus, prieš išvykstant dirbti į užsienį? Elgiatės teisingai, nes iš šios paskolos pats tik uždirbsite. Taigi, uždirbti iš greitojo kredito gali labai daug kas: kredito teikėjai, kredito teikėjų įmonės akcininkai, valstybė, sektoriai, kur išleisite pinigus, ir jus pats. Tad pasakymas, kad pasiėmus paskolą pralobsta tik kreditų teikėjai, yra pasakomas per daug atsainiai, gerai nepagalvojus, kas vyksta. Tad ir jūs pats turėtumėte matyti šias puses bei drąsiau priimti sprendimus, kurie atrodo rizikingi, tačiau teisingi ir protingi.