Kas yra geros padangos: naujų ir naudotų padangų skirtumai

geros padangosEkspertai teigia, kad pagrindinis skirtumas, lemiantis naujų ir senų padangų pasirinkimą, yra jų kaina. Geros padangos siejamos su ekonomiškumu, tylumu ir geru sukibimu. Deja, šias savybes realizuojanti produkcija kainuoja išties daug. Vis dėlto, taupantis ne visada laimi – prastos ar pasenusios gumos padangos negali užtikrinti tinkamos transporto priemonės eksploatacijos ir jūsų saugumo.

Prieš renkantis padangas, visų pirma reikia nuspręsti, kokiais atrankos kriterijais vadovausitės. Vienas svarbiausių aspektų – tinkamas padangų dydis. Primename, kad padangų skersmuo coliais turi būti pasirenkamas, priklausomai nuo ratlankių, tačiau padangų plotis bei aukštis gali būti taikomas individualiai, priklausomai nuo jūsų poreikių ir konkrečios transporto priemonės techninių reikalavimų. Tiesa, visais atvejais rekomenduojama pernelyg nenutolti nuo gamintojo rekomendacijų. Būtina įvertinti ir oro sąlygas, pvz., žiemą rekomenduojama važinėti kiek siauresnėmis padangomis. Ieškant kokybiškų padangų, siūloma įvertinti ir greičio bei apkrovos indeksą.

Kitas klausimas – padangų gamybos metai. Ekspertai primena, kad geros padangos turi būti naujos. Dažnas pirkėjas renkasi nei karto nenaudotas, bet senas padangas, kadangi šios kainuoja pigiau, o atrodo taip pat gerai, tačiau – tai prastas pasirinkimas. Visų pirma, turite žinoti, kad guma bėgant metams sensta, todėl natūraliai keičiasi ir jos savybės. Jei vertinate kokybę, turėtumėte pirkti ne senesnes nei 10 metų amžiaus padangas. Be to, visais atvejais siūlome įsigyti tik žinomo gamintojo produkciją. Kinijos gamyba negali užtikrinti nei tinkamų transporto priemonės eksploatacijos sąlygų, nei važiavimo komforto.

Jei ketinate pirkti naudotas padangas, rinkitės atsakingai. Nepamirškite, kad naudota produkcija džiugina itin didelėmis pasirinkimo galimybėmis, todėl neskubėkite priimti sprendimo. Kaip ir minėjome – labai svarbu įsigyti žinomo gamintojo ir naujos gamybos padangas, be to, racionaliai įvertinkite jų susidėvėjimo lygį. Jei abejojate dėl savo sprendimo, pasitarkite su šios srities profesionalais, kurie atsakys į visus jūsų klausimus.

Norintiems sutaupyti siūlome pagalvoti apie internetinę prekybą. Tai puikus sprendimas ne tik padangų paieškai, bet ir kitų automobilio dalių įsigijimui, pvz., ratlankiai internetu džiugina itin plačia pasiūla ir patraukliomis kainomis. Skaitmeninėje erdvėje parduodama produkcija praktiškai visuomet kainuoja šiek tiek pigiau, kadangi pardavėjams nereikia mokėti prekybos vietos mokesčių ir samdyti brangiai kainuojančio personalo. Dar vienas privalumas – patogios ir modernios paieškos sistemos, kurios palengvins padangų paiešką ir pateiks jūsų lūkesčius atitinkančius pasiūlymus. Tai itin patogu, siekiant palyginti kainas ar produkcijos charakteristiką.