Saulėtoji pajūrio Italija? Nebūtinai

bergamasItalija, ištįsusi pietų Europos valstybė, asocijuojasi su šiltu klimatu, saule, gausiais pajūrio paplūdimiais ir dar gausesniais istoriniais architektūros paminklais. Na, ir Venecijos kanalais, žinoma. Retas prisimena geografijos pamokas ir tai, jog Italijos šiaurėje plyti pietinė Alpių kalnų dalis, žiemą turistus pasitinkanti puikiais slidinėjimo kurortais, na o vasarą laukianti pasivaikščiojimus kalnuose ar net alpinizmą mėgstančių turistų.

Italijos šiaurėje plyti ir du tikrai populiarūs Italijos miestai – tai madų, gotikos ir architektūros apskritai sostinė Milanas ir savo vandens kanalais vietoj gatvių garsėjanti Venecija. Visai netoli nuo jų yra ir dar vienas sparčiai atrandamas miestelis – Bergamas. Tai Alpių priekalnių miestelis, ne toks ir didelis, tačiau labai vaizdingas, įdomus. Kuomet senas miestas, kurio atskiros dalys skaičiuoja net ne šimtus, o tūkstančius metų, dėl geografinės padėties turi kopti kalnų šlaitais į viršų, įspūdingų ir peizažų, ir gatvelių, ir architektūrinių sprendimų tikrai galima tikėtis.

Tiesa, šis Italijos miestas paprastai būna tik tarpinė keliautojų stotelė. Čia skraido pigiosios avialinijos, o jau pasiekus Bergamą gali toliau žiūrėti savo tikslų – patraukti ar į už keliasdešimties kilometrų esantį Milaną, ar Veneciją, o gal paeiliui aplankyti abu Italijos perlus. Dalis turistų, ieškančių aktyvesnių pramogų savo atostogų metų, nuo Bergamo suka į šiaurę, link Alpių, kur gali pavinguriuoti serpantinais, užkopti į keletą viršūnių ir pasigrožėti nuostabia gamta bei peizažais.

Jei norėsite kalnų, būtinai rimtai atsižvelkite į metų laiką, kuomet keliaujate. Žiemos metu Bergamas ir jo apylinkės puikiausiai tinka slidinėjimui. Juk visą tam reikalingą inventorių galima tiesiog išsinuomoti vietoje, tad tai labai paprasta. Jei norėsite ramesnių pasivaikščiojimų kalnų takeliais ir viršūnėmis, tam geriausiai tinka vasara. Na o rudenį ir pavasarį, ypač pirmo ir paskutinio sniego metu, gali nepasisekti nei vieniems, nei kitiems. Slidinėjimui sniego jau gali būti per mažai, jis bus šlapias, nepatogus ir nemalonus. Na o pasivaikščiojimams, ypač tam nepasiruošus, sniego lopai taip pat gali rimtai sutrukdyti. Sušlapusios kojos, netikėtai užėję šalti orai ar net pūgos juk reikalauja šiokio tokio pasiruošimo, ar bent moralinio nusiteikimo, tad tokie orai gali būti visai nemalonūs. Tuomet belieka slankioti po Bergamo senamiestį, kuris, beje, ne mažiau įdomus ir gražus. Nors, dera pasakyti, lengvai apeinamas per porą dienų.