Netolimas užsienis ir trumpa viešnagė

oslasNors atostogauti ir keliauti ilgai, tačiau dažniausiai retai tai pavyksta. Tad dažniausiai tenka dairytis į netolimas vietoves, savaitgalines išvykas, ir nors taip prasiblaškyti nuo kasdieninės rutinos. Artimiausios Lietuvai valstybės ir jų miestai bei kitos įdomybės lengvai pasiekiami tiesiog automobiliu, daug kur galima greitai, patogiai ir pigiai nuskristi. Tad kodėl gi nepasidomėjus galimybe dažniau savaitgaliais leisti sau apžiūrėti įvairius Europos didmiesčius, o ne kiurksoti prie kompiuterio.

Tokių kelionių stiprus pliusas yra tas, kad nereikia laukti gerų orų, vasaros ir dar nežinia kokių teigiamų sutapimų. Juk per porą dienų bevaikštant po naują miestą nespės ir lietus atsibosti, ir šioks toks šaltukas. Juolab, kad kartkartėm galima užeiti į kokią kavinę ir ne tik pasišildyti, bet ir pavalgyti. Taip pat, ar tai būtų Norvegijos Oslas, ar britiškas Londonas, juk daugiausiai įdomybių paprastai slepiasi kur nors po stogu – muziejuose, galerijose, meno centruose. Tad ne tiek jau daug tas blogas oras turi ir rūpėti.

Žinoma, jei keliaujate vasarą, tai kur kas maloniau. Nemažai miestų turi nuostabių parkų, kur galima pailsėti ilgų pasivaikščiojimų metu. Taip pat visada smagu išsimaudyti vis kitame Europos paplūdimyje, ir visai nebūtinai jūroje – yra ir puikiai įrengtų poilsio vietų prie upių bei ežerų. Vasaros metu kur kas lengviau apsispręsti ir dėl vykimo į šiauresnius miestus, kur žiemą tikrai gąsdina neįprasti šalčiai. Net tas pats Oslas, Bergenas, o gal net Narvikas vasaros metu bus kur kas malonesni. Žinoma, žiemą ten patekti trukdo bene vienintelis veiksnys – tingėjimas šilčiau apsirengti.

Keliaujant trumpam, tai yra vos savaitgaliui, labai svarbu įsivertinti, kiek gi truks kelionė nuo oro uosto iki jūsų trokštamų įdomybių. Štai didžiuosiuose miestuose, kaip Paryžiuje, oro uostas gali būti net už poros valandų kelio (ypač jei nepasiseka su transporto spūstimis) nuo miesto centro. O toks laiko tarpas, turint omenyje kad atskridote tik porai valandų – tikrai nemažai. Tad reiktų rinktis atsakingai, ir pavyzdžiui Oslas tam puikiai tinka. Nors, be jokių abejonių, vėlgi pasižiūrint, į kurį konkrečiai šiam miestui priskiriamą oro uostą skrendate.