Ko nematėme Norvegijoje

BergenasNorvegija, nors vis labiau pažįstamą šalis, tačiau vis daugiau atradimų ir pažerianti. Nors ir turistų, ir darbo emigrantų iš Lietuvos į šią Skandinavijos valstybę plūsta vis daugiau, tačiau šalies grožis bei įdomybės vis dar slypi po ne vienu gaubtu. Dažniausiai lankomi didžiausi šalies miestai – sostinė Oslas, gražus senovinis miestas Bergenas, kiek labiau pramoninis, bet vis dar įdomus Stavangeris. Mažesni miesteliai dažniausiai pastebimi tiek, kiek tenka pravažiuoti automobiliu pro šalį ar, dirbantiems Norvegijoje, atradus čia dosnų fabriką… Tačiau nereikia pamiršti, jog tokia išties nemaža šalis slepia kur kas daugiau.

Ko gero geriausias būdas pamatyti bei pažinti Norvegiją – tai kelionė automobiliu. Taip, kuras čia brangokas, nemažai kelių bei tunelių apmokestinti, tačiau toks keliavimo vis tiek bus gerokai pigesnis nei perkant savo vietą kokiame nors ture. Ypač jei nakvosite kempinguose. Ar pakelėje palapinėse. Ar bagažinėje. Taigi. Kelių tinklas Norvegijoje tikrai neblogai išvystytas, ir nors kuo toliau į šiaurę, tuo jų mažiau, vis tik pasiekti galima ir tikrai atokias šalies vietas. Žinoma, yra ir kalnų, ir taigos, ir tundros, kur jokie keliais neveda, bene vienintelis būdas ten pasidairyti – palikti automobilį, dėtis kuprinė ir leistis į kelių dienų žygį savo kojomis.

Žinoma, bene pagrindinis dalykas, dėl ko keliaujama į Norvegiją – tai fiordai. Didžiulės, stačios įlankos Šiaurės jūros pakrantėje. Uolos ir statūs skardžiai raižytoje pakrantėje – įprastas reginys važiuojant vakarine Norvegijos pakrantėje. Įdomesnėse vietose įrengtos ir stovėjimo aikštelės, yra pasivaikščiojimo takų, galimybė pernakvoti jaukiuose norvegiškuose nameliuose bei kateriu paplaukioti pačiu fiordu – apžvelgti stačias uolas ir iš apačios. Toliau nuo jūros Norvegija slepia ir tikrai didingas kalnų grandines. Nors pasauliniu mastu čia nieko ypatingo kaip ir nėra, tačiau kur pasivaikščioti su kuprine ar net palaipioti uolomis tikrai atsiras.

Nereikia užmiršti ir Norvegijos miestų, ypač Oslo bei Bergeno. Nors, tiesą sakant, jie retai kada ir būna užmiršti, nes dažniausiai tiesiog nuo jų ir prasideda kelionė po Norvegiją. Oslas – modernus miestas, turintis gausybę žalių plotų ir plotelių, supamas vandenų bei miškų. Bergenas garsėja savo istorija bei unikaliu, pasaulio paveldu pripažintu mediniu senamiesčiu, dėl kurio į šį miestą traukia turistai iš viso pasaulio. Brygenu vadinamoje miesto dalyje yra tikrai nemažu vienaukščių, dviaukščių bei triaukščių medinių pastatų, stovinčių šimtą ir daugiau metų, pasižyminčiu unikaliu norvegišku dizainu bei traukiančių smalsuolius.