Paplūdimio džiaugsmai ir vargai

Koso salaTaip jau yra, kad atostogos daugeliui – tai gulėjimas paplūdimyje. Jūs nedaugelis? Ir draugai ne? Na, bet statistika vis tik negailestinga – didžioji dalis Lietuvoje parduodamų kelialapių yra poilsinio pobūdžio, tai reiškia poilsį viešbutyje ir šalia jo esančiame paplūdimyje. O kai kam pakanka netgi viešbučio baseino, toli gražu ne kasdien išlendant iš už viešbučio ribų. Toks tas poilsis, pasyvus poilsis, pavargusių žmonių poilsis.

Ir toks poilsis yra puiku! Kaip ir daugelis dalykų pasaulyje, iki tol, kol jų nepadaugini… Žinoma, drybsojimas paplūdimyje dieną ar dvi tikrai pavargusiam, fizinį darbą dirbančiam žmogui – puikus poilsis. Tiesiog atsipalaidavimas. Tačiau nepamirškim ir neigiamų to pusių. Visų pirma, žinoma, saulė. Specialistai nerekomenduoja degintis saulėje ilgiau nei porą valandų kasdien. O dažnas poilsiautojas juk pradrybso Koso, Rodo ar taip pamėgtos Turkijos paplūdimiuose ir visą pusdienį, ir dar daugiau. Gerai, jei nepagailima pinigų skėčiui. O jei ne, prasideda problemos – nuo dehidratacijos, perkaitimo, saulės smūgio, nudegimo iki padidintos rizikos susirgti odos vėžiu. Taigi taip. Poilsiaukime atsakingai.

Nepataria per ilgai paplūdimiuose gulėti ir psichologai. Dažniausiai atostogos svečiose šalyse trunka apie savaitę. Na, bent jau tokiam laikui daugiausiai parduodama kelialapių. Jei visas tas dienas tiesiog praleidžiate gulėdami paplūdimyje, kyla labai rimtas klausimas, ar tikrai pailsėjote. Bent specialistai, atostogų psichologai bei šiaip gudrūs žmonės sako, jog geriausiam poilsiui reikia visko – ir gero išsimiegojimo, pasyvaus atsipalaidavimo, ir aplinkos pakeitimo, ir fizinio aktyvumo. Kuo didesnė įvairovė, tuo daugiau šansų, kad po atostogų jausitės tikrai atsigavę ir noriai kibsite į darbus, o ne kaltinsit Koso salą, kaip netikusią vietą atostogoms, nes ten tiesiog drybsojote ir nuo to pavargote.

Taigi, nepatingėkite atostogas planuotis įdomiai. Įvairiai. Žinoma, išsimiegoti ir pasyviai pailsėti labai naudinga – ypač pirmą bei paskutinę atostogų dieną. Tačiau kitomis dienomis verta ir pasportuoti, ir aplankyti įdomesnes jūsų pasirinkto kurorto vietas, susipažinti su vietiniais žmonėmis. Ir tuomet tikrai pailsėsite, nebus kalta nei Koso sala, nei Turkija dėl jūsų nuovargio vos grįžus į darbą. Paradoksalu, bet taip jau yra – savaitę gulėti nereiškia ilsėtis. Aišku, nereikia pulti ir į kraštutinumus – visas atostogas lėkti. Diena paplūdimyje tikrai nepakenks niekam. Saikingai. Laiminga.