Kokie yra svarbiausi indaplovės priežiūros principai?

Indaplovės ilgaamžiškumui didelį poveikį turi šios buitinės technikos priežiūra, todėl būtina pasirūpinti, kad tam būtų skiriama pakankamai dėmesio.  Indaplovės priežiūros principai yra ganėtinai paprasti, tačiau ypatingai svarbu nepamiršti jų laikytis: tokiu atveju ši virtuvės įranga tarnaus metų metus, ir indaplovių remontas jums nebus aktualus. Taigi, kokių principų vertėtų laikytis?

Tinkamai sudėkite plaunamus indus

Tinkamas indų sudėjimas yra labai svarbus. Pirmiausia patartina nurinkti rupaus maisto likučius, o tuomet sukrauti indus į indaplovę (geriausias plovimo rezultatas užtikrinamas tada, jei maisto likučiai dar nėra pridžiūvę). Labiausiai užterštus indus rekomenduojama dėti į indaplovės apačią (čia taip pat geriausia sudėti sunkius indus), o plastikinius ar kitus lengvus indus dėkite į indaplovės viršų. Pildami plovimo priemonę visada naudokite matuoklį – tai padės nustatyti reikalingą jos kiekį, todėl indai bus išplaunami švariau.

Indų ploviklio nuosėdos

Jei naudosite nefosfatinį ploviklį, jau po savaitės galite pastebėti, kad indaplovėje yra likusių jo nuosėdų. Šios nuosėdos patenka į vandens įpurškimo sistemą, todėl ilgainiui vanduo yra tiekiamas prasčiau. Kad taip nenutiktų, rekomenduojama naudoti skalavimo priemones, kurios taip pat gali užtikrinti, kad indai išdžiūtų greičiau ir atrodytų gražiau. Skalavimo priemonė yra tiesiog būtina, jei namuose naudojamas vanduo yra kietas.

Kokį vandenį naudoti: šiltą ar šaltą?

Prieš pajungdami indaplovę turėsite apsispręsti, kokio vandens tiekimą pasirinksite – šilto ar šalto. Naudojant šiltą vandenį indai yra išplaunami greičiau, tačiau prieš pasirenkant tokią galimybę vertėtų pamatuoti tiekiamo karšto vandens temperatūrą. Pavyzdžiui, jei vandens temperatūra yra 80-90 laipsnių Celsijaus, toks vanduo indaplovei yra per karštas. Vertėtų pasidomėti, koks yra nustatytas vandens temperatūros limitas: skirtingų gamintojų ir modelių indaplovių limitai gali labai varijuoti.

Taip pat vertėtų nepamiršti reguliariai atlikti indaplovės valymą, nes būtent tai padės išvengti įvairių indaplovės problemų. Vis dėlto, jei pastebėsite tam tikrus šios įrangos darbo sutrikimus, nedvejodami kreipkitės į specialistus, kurie greitai nustatys gedimą, ir pasistengs jį kuo greičiau pašalinti. Patyrusių meistrų kontaktus rasite šioje svetainėje: https://www.vilniausmeistrai.eu/aptarnaujama-technika/indaplovių-remontas/.