Kokias komandas naudinga išmokyti kiekvieną šunį?

„Am“ – maistas nuo žemės

Jei šuo blaškosi lauke, domisi kitais jį supančiais objektais (dviratininkais, kitais šunimis, bėgikais, ir t.t.) Galime sudominti šunį skanėstu: šuniui matant metame skanėstą ant žemės (komanda „am“). Pratimą pakartojame kelis kartus, kol šuniui aplink jį esantys objektai tampa neįdomūs.

„Akys“ – šuo žiūri šeimininkui į veidą

Komanda „Akys“ reikalinga tam, kad šuo prireikus atkreiptų dėmesį į šeimininką ir galėtų lengviau susikoncentruoti. Skanėstą laikome prie veido (prie smakro, nosies ar tarpuakio), sakome komandą „akys“. Kai šuo pasižiūri jums į veidą, apdovanokite augintinį skanėstu. Pratimą pakartokite kelis kartus.

„Laisvai“ – viena svarbiausių komandų!

Mokymasis bus kur kas sėkmingesnis, jei šuo žinos, kada pratimas prasideda, ir kada baigiasi, todėl komanda „laisvai“ neabejotinai yra viena svarbiausių. Tariant šią komandą galima numesti augintiniui skanėstą, leisti augintiniui pasiuostinėti ar sudominti jį žaislu. Po pertraukėlės galima grįžti prie mokymosi.

„Sėdėk“

Prikiškite skanėstą prie šuns nosies, tarkite komandą „sėdėk“, ir lėtai kelkite skanėstą aukštyn už šuns galvos. Duokite šuniui skanėstą, ir pagirkite už tinkamą elgesį. Pačioje mokymosi pradžioje mūsų tikslas yra tiesiog pasodinti šunį ant žemės – vėliau, kai augintinis puikiai mokės šią komandą, mokysimės išsėdėti ilgesnį laiką. Kelis kartus atlikus pratimą nepamirškite komandos „laisvai“.

„Gulėk“

Pasodinkite šunį ant žemės ir laikykite skanėstą jam prie nosies. Patraukite skanėstą prie žemės, jei šuo nusilenkia, pastumkite skanėstą šiek tiek arčiau augintinio nosies. Kai šuo atsigula, paskatinkite jį skanėstu. Gulėti šunys dažniausiai išmoksta ne taip greitai kaip atsisėsti, todėl tam gali prireikti šiek tiek kantrybės. Pačioje pradžioje siekiame, kad šuo tiesiog atsigultų – vėliau mokysimės šioje pozicijoje išbūti ilgiau. Kelis kartus pakartoję pratimą nepamirškite komandos „laisvai“.

„Pas mane“ – šuo ateina pas šeimininką

Prisekite šuniui ilgą pavadį (5 metrų ar ilgesnį).  Bėkite į priešingą pusę ir kvieskite augintinį ateiti pas jus.  Kai šuo atsiduria priešais jus, apdovanokite jį skanėstu. Pratimą pakartokite kelis kartus, ir tuomet duokite komandą „laisvai“. Vėliau pratimas šiek tiek apsunkinamas – šuo turi ne tik ateiti priešais jus, bet taip pat ir atsisėsti. Apdovanokite tik tada, kai augintinis sėdi priešais jus. Atlikę pratimą kelis kartus nepamirškite komandos „laisvai“.

„Greta“ – šuo eina greta greta šeimininko kairės kojos

Šios komandos mokymuisi prireiks šiek tiek laiko ir pastangų. Pačioje pradžioje laikykite skanėstą prie šuns nosies, ir viliokite sekti paskui jūsų ranką. Jei šuo yra nedidelis, reikės šiek tiek pasilenkti. Apdovanokite augintinį kas kelis žingsnius. Pakartokite pratimą kelis kartus, ir tuomet nepamirškite komandos „laisvai“.

„Stovėt“

Rankoje turėkite skanėstų. Parodykite šuniui skanėstus (juos laikykite priešais šuns nosį), ir palengva traukite delną. Kai šuo atsistoja, fiksuokite šią poziciją duodami maisto iš delno. Jei po kelių bandymų šuo komandos neatlieka, galite švelniai paliesti šuns pilvą – tai turėtų padėti. Už įvykdytą komandą apdovanokite šunį ir nepamirškite komandos „laisvai“. Kol kas mūsų tikslas – tiesiog išmokyti šunį atsistoti – vėliau šią poziciją bandysime išlaikyti.

Domina šunų dresūra Pilaitėje? Registruokitės jau dabar! https://www.lordziomokykla.com/