Ką reikia žinoti apie įmontuojamus šviestuvus?

Šviestuvai gali būti įvairių tipų ir montuojami atsižvelgiant į numatytą apšvietimo projektą. Profesionalai paprastai namuose rekomenduoja mažiausiai dviejų sluoksnių apšvietimą. Tai reiškia, kad montuojami šviestuvai skirtingose patalpos vietose ir gali veikti atskirai vienas nuo kito, atskiru jungtuku.

Šviestuvai gali būti vidaus bei lauko, sieniniai, lubiniai, kabinami arba įleidžiami, taip pat pastatomi ant grindų arba ant stalo ar spintelės. Šiuo metu itin didelio populiarumo sulaukia įvairių modelių ir tipų įleidžiami šviestuvai, kurie nereikalauja daug priežiūros ir atrodo patraukliai. Tokie šviestuvai puikiausiai gali būti derinami ir su kitais apšvietimo tipais.

Toks apšvietimas gali tapti tiek pagrindiniu, tiek akcentiniu ar funkciniu apšvietimo šaltiniu. Norint sumontuoti tokius šviestuvus, reikėtų kruopščiai apskaičiuoti šviesos poreikį bei tiksliai numatyti apšvietimo taškus patalpoje. Labai svarbu, kad šie šviestuvai būtų labai tiksliai sumontuoti, o norint kokybiškai tai padaryti, geriausia rinktis apvalius, ne keturkampius šviestuvus. Nes bent kiek nelygiai sumontavus kvadratinius ar kitokių formų keturkampius šviestuvus, netikslumai labai greit pasimato.

Įmontuojami šviestuvai dažnai pasirenkami vonios, virtuvės zonoje, taip pat kitose pagalbinėse patalpose. Šie šviestuvai pasižymi itin dideliu atsaparumu temperatūros svyravimui bei drėgmei, todėl neretai naudojami namo fasado apšvietimui. Tačiau platus šių šviestuvų modelių pasirinkimas neretai paskatina naudoti juos ir svetainės bei kitų kambarių apšvietimui. Ypatingai tie, kurie mėgsta priežiūros nereikalaujančius šviestuvus ar siekia sutaupyti vietos mažesnėse erdvėse.

Be to, įleidžiami šveistuvai yra puikus sprendimas apšviečiant laiptus, galima montuoti grindyse bei sienose. Tačiau tokių šviestuvų montavimas reikalauja specifinių žinių, todėl jei niekada to nesate darę, rekomenduojama kreiptis į specialistus. Jie ne tik pakonsultuos, apskaičiuos, bet ir sumontuos bei atsakys į visus rūpimus klausimus.