Kokių plastinių operacijų reikia moterims

Kokios plastines operacijos yra populiariausios? Apie kokias greitai pagalvoja kiekviena moteris, žinanti esant tokioms galimybėms? Kaip visada, tiksliai atsakyti į klausimus beveik neįmanoma, tačiau bandyti nuspėti – galima. Kalbamės su Jurga, kuriai plastine chirurgija Lietuvoje yra gana pažįstamas dalykas.

Jurga, kokios pacientės dažniausiai į jus kreipiasi?

Labai dažnai ateina moterys, kurios dar nebūna apsisprendusios. Ateina pasitarti, pasiaiškinti, nori žinoti specialistės komentarą. Aš vertinu, kai žmonės nepuola stačia galva į visur, o aiškinasi dalykus palengva, pamažu. Todėl, manau, geras sprendimas yra ir iš anksto nutarti, aptarti, kokia procedūra yra reikalinga. Žinoma, pasitaiko moterų, kurios jau būna ir iš anksto viską sužinojusios, gali ir man paaiškinti, kokia procedūra būtų pati efektyvi jų atveju. Arba, kažkas pereina iš kitos klinikos, ir ateina tiesiai pas mus.

Jūs sakote, kad ateina moterys su įvairiais lūkesčiais, o ar čia ateina ir vyrai?

Žinoma, kad pasitaiko ir vyrų, jų vis dar yra mažiau nei moterų, tačiau, turiu pasakyti, laikui bėgant šis santykis keičiasi, ir kaip tik vyrų paskutiniu metu ima ateiti vis daugiau. Tačiau, be abejo, lyderiauja dar vis moterys.

Dėl ko dažniausiai kreipiasi?

Plastines operacijos, mano nuomone, galėtų būti skirstomos į dvi kategorijas. Viena yra būtinoji pagalba, kita – nebūtina. Būtina gali būti įgimti labai dideli defektai, taip pat po įvairių traumų, avarijų atsiradę sužalojimai, kurie labai kenktų gyvenimo kokybei. Tokius mes gana greitai ir sutvarkome, jie būna pirmesni eilėje. O toliau eina plastinė chirurgija, kuri atsiranda iš pačios pacientų valios. Pacientas gali gerai pagalvoti, ar jis arba ji tikrai nori vienos ar kitos procedūros, nuspręsti, pagalvoti apie visus „už“ ir „prieš“, o tada priimti išvadą. Būna visko, vieni žmonės net ir persigalvoja, kiti atkakliai eina iki galo.

Gal galite plačiau papasakoti apie tas nebūtinas operacijas?

Jaunystė visuomet visiems atrodo idealas, todėl vis dar pasitaiko daugybė žmonių, kurie tos jaunystės ir vaikosi kaip aukso paukštės. Todėl ateina nemažai moterų, kurios nori pašalinti amžiaus žymes: raukšles, pakritusius audinius, pigmentines dėmes, kartais ir pakeisti kai kurių kūno dalių formą. Dažniausiai siekiama tobulo veido – didesnių akių neužkritusiais vokais, dailių putlų lūpų, taip pat ir kaktos be raukšlių. Krūtinės didinimo operacijos nebėra tokios populiarios, kiek apie jas rašoma spaudoje, na, bent jau pas mus.

Ar tai labai brangus malonumas, tokios procedūros?

Šiais laikais plastines operacijos kainos jau nebėra tokios didelės. Moterys, merginos, kurios nori kuo geriau atrodyti ir kuo puikiau jaustis gali būti tos, kurioms nereikia ir tiek daug uždirbti. Jeigu palygintume kainas, kokios jos buvo tik atsiradus plastinei chirurgijai, ir kokios jos yra dabar, tai sakyčiau, kad šiais laikais viskas yra daug labiau prieinama. Natūralu, kad tobulėjant technikoms ir priemonėms, gerėja ir kokybė, mažėja visokių rizikos faktorių, o taip pat ir nežymiai krenta kainos, nes vis daugiau atsiranda galinčiųjų suteikti profesionalias paslaugas. Be to, plastines operacijos issimoketinai nušvinta kaip dar viena alternatyva tiems, kurie, pavyzdžiui, negali iš karto leisti sau įsigyti paslaugas už visą jų kainą. Taigi, manau, kad tiek dabar, tiek ateityje, perspektyvos šioje srityje yra labai geros, ir kiekvienas, norintis patobulinti savo išvaizdą, gali tą padaryti paprastais būdais, tereikia pasidomėti ir pasistengti surasti geriausius specialistus.