Kreditai internetu ir kreditinės kortelės – ką pasirinkti?

Kreditai internetu

Neretai kreditai internetu gali būti kur kas prieinamesnis būdas finansuoti didelės piniginės vertės pirkinį, nei naudojimasis kreditinėmis kortelėmis. Nors suprantama, kad visuomet yra išimčių. Visi puikiai žinome, kad tuomet, kai atsiranda didelių išlaidų, geriau mokėti savo asmeninėmis lėšomis, tačiau, deja, bet ne kiekvienas tai galime sau leisti. Būtent dėl šios priežasties yra tiek daug kalbama apie taupymą ir savo finansų valdymą.

Taigi, vertėtų plačiau pakalbėti apie tai, kokiomis savybėmis pasižymi kreditai internetu ir komercinių bankų išduodamos kreditinės kortelės.

Kreditai internetu

Turbūt jau ne kartą esate girdėję apie mūsų šalyje paskolų teikimo veikla užsiimančias bendroves. Kadangi tokių bendrovių teikiamos paslaugos labai sparčiai populiarėja, nenuostabu, kad atsiranda vis daugiau naujų kreditorių, kurie stengiasi tapti kreditų teikimo rinkos dalimi ir pritraukti kuo daugiau klientų.

Didelė kreditorių pasiūla sukuria puikias sąlygas vartotojams, kurie nori pasinaudoti jų teikiamomis finansavimo paslaugomis. Skirtingos bendrovės suteikia skirtingo dydžio paskolas. Tai reiškia, kad nėra sudėtinga rasti jūsų poreikius atitinkantį pasiūlymą.

Dažniausiai kreditais naudojamasi tuomet, kai norima įsigyti brangesnę prekę ar pasinaudoti nemažų investicijų reikalaujančiomis paslaugomis. Pavyzdžiui, galbūt norite įsigyti naują automobilį, atlikti savo būsto remontą ar išvykti pailsėti į šiltus kraštus. Tokie poreikiai reikalauja kur kas daugiau pinigų. Jei netaupome, tuomet akivaizdu, kad tokių sumų neturėsime, todėl reikės kreiptis į kredito bendroves.

Suprantama, kad įprastai (jei tokiomis paslaugomis naudojamasi nebe pirmą kartą) kreditai pasižymi tam tikra specifine tvarka. Gavę paskolą, turime kiekvieną mėnesio nustatytą dieną atlikti paskolos grąžinimo įmoką, į kurią yra įtraukiama tiek tam tikra gautų pinigų dalis, tiek ir palūkanos. Trumpiau tariant, skolinis įsipareigojimas vykdomas pagal iš anksto sutartyje nustatytas sąlygas.

Kredito kortelės

Tuo tarpu kredito kortelės yra šiek tiek kitoks finansavimo būdas. Dažniausiai bankai kredito dydį nustato atsižvelgdami į žmogaus pajamas, gautas per pastaruosius kelis metus. Tuomet įvertinę tokią informaciją, jie apskaičiuoja vidurkį. Turėdami kredito kortelę, kurioje yra nustatyto dydžio pinigų suma, ją galite naudoti tiek pirkdami prekes ir mokėdami už paslaugas, tiek ir nusiimdami grynuosius bankomate ar atlikdami pinigines perlaidas elektroninės bankininkystės pagalba.

Įprastai kredito kortelėms yra taikomos kitokios sąlygos, nei jau minėtiems internetu suteikiamiems kreditams. Naudojantis klasikinėmis kredito kortelėmis, sutartyje yra nustatytas tam tikras nemokamo kredito dienų skaičius, pavyzdžiui, 25 dienos. Tai reiškia, kad nuo kiekvieno atlikto pirkinio bus skaičiuojamos dvidešimt penkios dienos, kurių metu už išleistą pinigų sumą jums nebus skaičiuojamos palūkanos. Taigi, norint, kad netektų mokėti palūkanų, panaudotą kredito sumą galima grąžinti anksčiau nei praeis 25 d. Tokiu atveju pasibaigus mėnesiui, jums tereikės sumokėti kreditinės kortelės aptarnavimo mokestį. Kita vertus, negalima pamiršti, kad nemokamas kreditas taikomas tik tuomet, kai kortele atsiskaitote už prekes ar paslaugas. Jei norėsite atlikti piniginę perlaidą ar bankomate nusiimti grynuosius – nemokamo kredito sąlyga taikoma nebus.

Ką gi, kaip matote, šie du populiarūs finansiniai instrumentai yra skirtingi, todėl gerai įvertinkite savo poreikius, o tuomet pasirinkite vieną iš jų.