Krūtų echoskopija Vilniuje

Kas yra echoskopija

Krūtų echoskopija – tai krūtų tyrimo metodas, kuris naudoja ultragarso bangas tam, kad būtų galima pažiūrėti į krūtų vidų. Šis tyrimas gydytojui echoskopuotojui gali padėti surasti krūties problemas. Šiuo metodu atliekant tyrimą, ginekologas taip pat gali nustatyti ar jūsų krūties zonoje yra sklandi kraujo apytaka. Taip pat šis testas dažnai yra naudojamas, kai krūtų pakitimai buvo pastebėti atliekant mamogramą arba, kai krūtų pakitimai yra aiškiai jaučiami, bet mamogramos tyrimas nieko neparodė.

Ginekologas ultragarsiniu davikliu paliečia jūsų krūtinės odą. Šis daviklis spinduliuoja ultragarso bangas. Bangos susidūrusios su jūsų oda nuo jos atsispindi ir vėl sugrįžta į daviklį. Sugrįžusios bangos yra paverčiamos elektriniais impulsais ir užregistruojamas. Echoskopas užregistruotus impulsus paverčia krūties vidaus atvaizdu.

Kokiais atvejais jums gali reikėti krūties echoskopijos tyrimo

Dažniausiai krūties echoskopija yra daroma, po mamogramos ar fizinio krūties tyrimų tam, kad išsiaiškinti ar krūtyje yra susidariusi cista ar piktybinis navikas.

Krūtų echoskopija gali būti atliekama jei jūs:

  • turite pernelyg tankų krūties audinį. Šiuo atveju neina atlikti mamogramos tyrimo, nes mamogramos tyrimas nepasiteisina, kai yra tiriama krūtis su kietu audiniu.
  • esate nėščia. Dėl šios priežasties nerekomenduojama atlikti mamogramos tyrimo, nes jo metu yra skleidžiami radioaktyvus rentgeno spinduliai, o tai gali pakenkti vaisiui.
  • esate jaunesnė nei 25 metų.

Kokie yra krūtų echoskopijos tyrimo pliusai ir minusai:

Pliusai: krūtų echoskopijos tyrimo metu nėra skleidžiamos radiacinės bangos, todėl šis tyrimas nesukelia jokio pavojaus nėščioms moterims.

Minusai: krūties echoskopijos tyrimo metu yra tikimybė neaptikti mažų gumbelių ar kietų navikų, kuriuos galima pamatyti mamogramos tyrimo metu. Taip pat, esant nutukimui ar turint dideles krūtis, echoskopijos tyrimas gali būti mažiau efektyvus, kai yra siekiama surasti krūtų pakitimus.

Jeigu dėl krūtų echoskopija Vilniuje tyrimo turite klausimų ar su ginekologijos specialistu šia tema pageidaujate platesnės konsultacijos, galite susisiekti su mumis mūsų internetinėje svetainėje nurodytais kontaktais arba tiesiog apsilankyti mūsų ginekologijos klinikoje.