Veiksmingų patalpų oro kokybei gerinti skirtų sprendimų paieškos

Ieškote veiksmingų sprendimų, kurie galėtų padėti išspręsti jūsų namuose vyraujančią pernelyg didelę drėgmę? Išbandėte ne vieną sprendimą, tačiau iki šiol nei vienas iš jų nepasiteisino ir nepadėjo jums matyti norimo rezultato? Tokiu atveju jums vertėtų pasitelkti keletą labai praktiškų patarimų, kurių pagalba savo norimą tikslą jūs galėsite pasiekti kur kas lengviau.

Pirmiausia nustatykite pagrindinę problemos priežastį

Akivaizdu, kad jūs visuomet turėtumėte pradėti nuo pagrindinių problemų atsiradimo priežasčių nustatymo. Tai reiškia, kad jūs turite suprasti, kodėl jūsų namuose vyrauja didelis drėgmės lygis. Tokiu būdu jūs galėsite priimti ir atitinkamus sprendimus, leidžiančius jums pašalinti tiek priežastis, tiek ir padarinius. Kaip bebūtų, labai dažnai didelį drėgmės lygį nulemia prastas patalpų vėdinimas, netinkamai įstatyti plastikiniai langai ir kt. Todėl jei yra susiduriama su tokiomis problemomis, kurios neigiamai veikia vidaus patalpose esančio oro kokybę, vertėtų nepamiršti apie galimybę savo namuose įsirengti rekuperacinio vėdinimo sistemą.

Rekuperatoriaus įrengimas savo namuose

Kaip jau turbūt supratote, šiandien rekuperacinės vėdinimo sistemos įrengimas yra vienas iš pačių populiariausių ir pranašiausių sprendimų. Daugybė vartotojų šiomis dienomis savo būstuose yra linkę įsirengti rekuperatorius, kadangi tokiu būdu jie gali užtikrinti, jog jų gyvenamosiose patalpose visuomet vyraus labai šviežias ir gaivus oras.

Rekuperatoriai veikia 24 valandas per parą, o tai reiškia, kad jų pagalba namuose esantis oras nuolatos cirkuliuoja ir visuomet yra švarus. Rekuperatoriai patalpose esantį šiltą orą pasitelkia iš lauko atkeliaujančio šviežio oro sušildymui, o tai reiškia, kad tokiu būdu yra sutaupoma ir labai daug šilumos. Be abejo, nereikėtų pamiršti, kad rekuperatoriai yra įrengiami su rekuperatorių filtrais, kurie filtruoja orą ir tokiu būdu užtikrina, jog jis visuomet būtų švarus ir jame nebūtų jokių kenksmingų medžiagų.

SVARBU: Apie rekuperatorių filtrus plačiau skaitykite nuorodoje.

Pašalinkite atsiradusį pelėsį

Labai svarbu, kad tuomet, kai pašalinsite pernelyg didelės oro drėgmės lygio priežastį jūs taip pat pašalintumėte ir visus padarinius. Vienas iš didžiausią žalą būstui ir jame gyvenantiems žmonėms darančių padarinių neabejotinai yra pelėsis. Todėl jei jūs norite, kad nuo šiol jūsų namuose vyrautų tik gaivus ir šviežias oras, turėtumėte atlikti ir atitinkamus vidaus remonto darbus, kurių pagalba pašalintumėte pelėsi. Kai patalpose veiks tinkama vėdinimo sistema, jums nebereikės jaudintis, kad ateityje vėl susidursite su tokiomis pačiomis problemomis.

Nerūkykite vidaus patalpose

Jei jūs turite žalingų įpročių ir vienas iš jų yra rūkymas, turėtumėte atprasti rūkyti vidaus patalpose. Jei nenorite mesti rūkyti, bent jau neturėtumėte to daryti savo namuose. Deja, bet iki šiol pakankamai didelė dalis šį žalingą įprotį turinčių žmonių nevengia rūkyti namuose. Tokiu būdu jie kenkia tiek kitiems namiškiams, tiek ir pačiam būstui. Cigarečių dūmuose yra labai daug kenksmingų medžiagų, todėl norint pagerinti vidaus patalpų oro kokybę jokiu būdu nevertėtų jose rūkyti.

Pasirinkite ekologiškus ir nekenksmingus sprendimus

Kasdieniai buities darbai yra daugeliui įprasti, tačiau nemenka dalis žmonių jų neįsivaizduoja sau į pagalbą nepasitelkiant buitinės chemijos priemonių, savyje turinčių nemažai žmogui ir aplinkai kenkiančių medžiagų. Todėl jei norite kvėpuoti švaresniu ir gaivesniu oru, nuo šiol turėtumėte pasirinkti ekologiškas ir nekenksmingas buitinės chemijos priemones. Laimei, šiuolaikinėje rinkoje yra pakankamai daug ekologiškų sprendimų, o tai reiškia, kad jums tikrai neturėtų būti sudėtinga pasirinkti tai, kas yra kokybiška, veiksminga ir nekenksminga.