Levandos ir iš jų išgaunamo eterinio aliejaus privalumai

Levandų eterinis aliejusLevandos yra vienas iš universaliausių augalų, kurio teigiamomis savybėmis šiandien gali mėgautis kiekvienas iš mūsų. Dažniausiai naudojamas levandų eterinis aliejus – tai geriausia ir efektyviausia jo forma. Jis puikiai žinomas dėl savo atpalaiduojančių savybių, todėl įprastai pasitelkiamas tiek kūnui, odai, tiek ir psichologinei būsenai normalizuoti. Šis aliejus naudojamas bene visoms paskirtims – tiek valant žaizdas, įbrėžimus, tiek ir gydant kitas odos problemas. Levandų eterinio aliejaus kvapas yra labai malonus, raminantis ir atpalaiduojantis. Nors jo teigiamų savybių sąrašas yra begalinis, pateiksime bent kelis iš jų.

Raminantis natūralus preparatas

Užlašinkite du ar tris levandų eterinio aliejaus lašus ant savo delnų. Jais įtrinkite savo kojas, riešus ar smilkinius. Jo skleidžiamas kvapas bus puikus antidepresantas ir suteiks norimą ramybę.

Puikus vaistas miegui

Jei pastaruoju metu sunkiai sekasi užmigti, o miegas yra labai neramus, tuomet prieš miegą pakvėpuokite levandų eteriniu aliejumi. Vos keli lašai, užlašinti ant jūsų delnų ir pagalvės, padarys tikrus stebuklus. Nustebsite, kaip greitai atsipalaiduosite ir pasinersite į gilų ir ramų miegą.

Prieš vabzdžių įkandimus

Vasaros metu, tai yra ypač aktualu. Jei sutemus ilgiau būname gryname ore, galime neabejoti, kad būsime sugelti įvairių vabzdžių. Puikiai žinome, kad tai sukelia labai nemalonų niežulį, kuris neleidžia ramiai užmigti. Tuo tarpu, jei pasitelkiami šie eteriniai aliejai, tuomet niežėjimas ir kiti nemalonūs pojūčiai pradingsta akimirksniu.

Sušvelninant nudegimus

Nusideginus odą, labai greitai atsiranda pūslės, kurios galiausiai surandėja, o oda įprastai atsinaujina labai negreitai. Norint vos to išvengti, pakaks vos kelis levandų eterinio aliejaus lašus užlašinti ant odos nudegimo ir švelniai įtrinti – tai ne tik sumažins skausmą, tačiau taip pat paspartins odos gijimo procesus. Pranyks paraudimas, perštėjimas, skausmas ir žaizda sugis kur kas greičiau.

Padeda gydyti įpjovimus

Kaip jau buvo minėta, levandų eterinis aliejus yra tobula priemonė stabdanti kraujavimą, valanti žaizdas ir naikinanti bakterijas. Todėl jei įsipjovėte ir patyrėte kitokių odos sužeidimų, nieko nelaukus pasitelkite šį aliejų. Šias problemas išspręsite nė nemirktelėję.