Pagal ką išsirinkti tinkamą rekuperatorių savo namams?

Kaip pasirinkti rekuperatorių
Kaip pasirinkti rekuperatorių

Rekuperacinė sistema yra pats efektyviausias ir tikriausiai vienintelis šiuolaikinių būstų efektyvaus vėdinimo pasirinkimas. Tai yra sąlyginai naujas ir ganėtinai neseniai į mūsų rinką atkeliavęs sprendimas, kuriam šiuo metu kito alternatyvaus pasirinkimo tiesiog nėra.

Kaskart kalbant apie rekuperatorius, jų pasirinkimą ir įrengimą, pasigirsta daug įvairių nuomonių. Daugiausiai diskutuojama apie tai, koks įrenginys yra geriausias, efektyviausias ir kokį reikėtų rinktis kiekvienu atveju. Deja, vieno sprendimo visiems atvejams nėra, o kas puikiai pasiteisino kaimyno atveju, gali visiškai netikti jūsų atveju.

Visų pirma, aktualiausi parametrai, į kuriuos reikia atsižvelgti, yra šilumos atgavimo efektyvumas ir elektros energijos suvartojimas. Nemažiau dėmesio reikėtų skirti įrenginio darbinei temperatūrai, kuris įtakoja jo efektyvumą esant žemai lauko temperatūrai. Kaip žinia, kai kurių plokštelinių rekuperatorių efektyvumas krenta šaltuoju metų laiku, kadangi jie naudoja papildomai elektros energijos įrenginio darbui užtikrinti.

Tuo tarpu rekuperatoriaus pasirinkimą įtakoja keli pagrindiniai dalykai:

  • namo kvadratūra/tūris;
  • energinio naudingumo klasė (kitaip jo šiluminė varža);
  • gyventojų skaičius;
  • lubų aukštis ir kt.

Tačiau tai yra tik techniniai parametrai, kuriais vadovaujantis yra daromi pirminiai įrenginio parinkimo sprendimai. Tačiau svarbu ir tai, kokius reikalavimus keliate vėdinimui, kokie yra lūkesčiai. Priklausomai nuo jūsų biudžeto ir poreikių, galima įgyvendinti labai aukštus vėdinimo sistemos reikalavimus.

Įrenginio pasirinkimas dažnai yra biudžeto klausimas. Atsižvelgiant į tai, galima parinkti skirtingus įrenginių variantus. Visuomet galima sutaupyti šviežio oro sąskaita, parenkant įrenginį, kuris užtikrins minimalias oro apykaitos normas ir pareikalaus minimalaus ortakių skaičiaus. Tačiau galima rinktis įrenginį, kuris patenkins žymiai aukštesnius poreikius ir suteiks didesnį komfortą, už kurį teks šiek tiek daugiau ir susimokėti.

Naujos statybos namams, kurie yra ne žemesnės A klasės, specialistai rekomenduoja rinktis priešpriešinių oro srautų šešiakampį plokštelinį rekuperatorių. Jie pasižymi itin tyliu veikimu ir aukštu šilumos grąžinimo koeficientu (efektyvumas siekia net iki 95%). Apskritai, lyginant plokštelinį ir rotacinį rekuperatorius, mažiausiai efektyvus yra plokštelinis su keturkampiu šilumokaičiu. Todėl būtina kiekvienu atveju įvertinti efektyvumą jūsų namui, tam geriausia atlikti vėdinimo sistemos projektavimą.