Kaip tinkamai prižiūrėti baseiną?

baseinų chemija

Baseino priežiūra yra vienodai būtina, nepriklausomai nuo jo tipo – plaukimo ar masažinis, betoninis ar karkasinis ir pan. Kalbant apie priežiūrą, esminis skirtumas tik toks, kad vidaus baseinų nereikia paruošti žiemai. Visais kitais atvejais visiems baseinams reikalinga filtravimo sistema, rodiklių matavimo prietaisai bei baseinų chemija.

Pagrindinis dalykas, vienijantis visus baseinus – tai vanduo. Tam, kad užtikrinti saugų baseino naudojimą, būtina užtikrinti vandens kokybę, nepriklausomai nuo to, ar tai privatus, ar visuomeninės paskirties baseinas.

Kasdienė baseino priežiūra

Baseino priežiūros ypatumai priklauso nuo to, kaip intensyviai juo naudojatės, tačiau iš esmės ji turi vykti nuolatos. Nepaisant to, kad jau savaitę laiko prastas oras ir baseinu nesinaudojate, vandens filtravimas turi vykti kasdien bent kelias valandas. Taip užtikrinama nuolatinė vandens cirkuliacija, neleidžianti vandeniui „rūgti“.

Be to, bent kartą per savaitę (pagal poreikį ir dažniau) reikėtų pasirūpinti baseino dugno bei sienų valymu. Tai galima atlikti rankiniu būdu, pasinaudojant specialiai tam skirtais šepečiais, arba naudoti valymo robotą.

Jeigu tai yra lauko baseinas, vertėtų pasirūpinti paviršinio valymo įrenginiu (skimeriu), kuris nuo vandens paviršiaus surenka lapus, šakeles, žoles ir pan.

Baseinų chemija

Baseine esantis vanduo yra pakankamai šiltas, todėl tai puiki terpė veistis įvairiems mikroorganizmams. Jeigu pajutote, kad sienos arba dugnas pasidarė slidūs, tai yra pirmas indikatorius, jog vandenyje apsigyveno dumbliai.

Vienas iš pagrindinių apsaugos nuo dumblių ir bakterijų būdų – vandens dezinfekcija. Ji turi būti atliekama reguliariai, nuolatos sekant chloro kiekio vandenyje rodiklius. Dezinfekciją galima atlikti įprastu būdu – chloru arba šiuo metu itin populiarėjančiais aktyviojo deguonies preparatais.

Kovai su dumbliai taip pat būtina naudoti specialius algicidus, o vandens skaidrumą užtikrinti padės koaguliantai. Pastarieji taip pat padeda pašalinti druskas, rūgštis, šlapalą ir kt.

Dar vienas nuo baseinų neatsiejamas rodiklis – tai vandens pH. Jis taip pat turi būti matuojamas nuolatos specialiais matuokliais, kad būtų užtikrinta 7,0-7,4 reikšmė. Kuo ši reikšmė žemesnė, tuo vandenyje yra rūgštesnė terpė, didesnė reikšmė rodo, kad vanduo šarmingas.