Prezervatyvai – praeitis ir dabartis

PrezervatyvaiLytiniai santykiai jau seniai nebėra siejami vien tik su giminės pratęsimu. Tokie laikai yra tolimoje praeityje, kuomet lytinių santykių metu nebuvo naudojamos jokios apsisaugojimo priemonės. Tačiau, laimei, bėgant laikui žmonių požiūris keitėsi, o kartu su juo kito ir sekso metu naudojamos priemonės. Žmonės suprato, kad būtina apsisaugoti ne tik nuo nepageidaujamo nėštumo, tačiau ir nuo lytiniu keliu plintančių ligų, kurios praeityje nusinešė labai daug gyvybių.

Todėl jau daugybę metų populiariausia apsisaugojimo priemone išlieka prezervatyvai, kurių garantuojamas saugumo lygis yra vienas didžiausių. Tai reiškia, kad dabar nebėra sudėtinga mėgautis kiekvienais lytiniais santykiais, visiškai nebijant neplanuoto nėštumo ar tam tikrų galimų ligų. Viskas tapo paprasčiau, saugiau ir efektyviau.

Be abejo, negalima pamiršti, kad kiekvienas žmogus yra labai skirtingas. Tai, kas tinka vieniems – gali nepatikti ir netikti kitiems. Tą patį galima pasakyti ir kalbant apie prezervatyvus. Kai kurie vartotojai teigia, kad prezervatyvai susilpnina jų patiriamus seksualinius pojūčius. Tuo tarpu kiti mano, kad šios priemonės nesuteikia pakankamo saugumo, todėl dažniau renkasi kontraceptines tabletes. Tačiau taip pat yra ir nemažai žmonių, kurie propaguoja lytinio akto nutraukimą – tokiu būdu siekdami išvengti nepageidaujamo nėštumo.

Laimei, nei vieni iš jų nėra teisūs. Visų pirma, šiuolaikiniai prezervatyvai yra gaminami labai įvairių rūšių, todėl nesudėtinga rasti geriausiai tinkantį dydį, formą, spalvą, kvapą ar netgi skonį. Todėl tokios didelės skirtingų prezervatyvų gausos dėka galima ne tik apsisaugoti, tačiau taip pat lytinio akto metu patirti ir dar daugiau malonumo. Dėl šios priežasties teiginys, kad prezervatyvai susilpnina pojūčius, yra visiškai neteisingas.

Be to, jei manote, kad kontraceptinės tabletės suteikia didesnį apsaugos lygį, turėtumėte pasidomėti, kokią apsaugą užtikrina prezervatyvai. Jei pastarieji naudojami labai atsakingai – jų efektyvumo procentas yra milžiniškas. Tuo tarpu apie lytinio akto nutraukimą vartotojai apskritai neturėtų galvoti. Tai negali apsaugoti nuo nėštumo – kiekvieno lytinio akto metu yra išskiriama šiek tiek spermos, todėl nepaisant to, kad ejakuliacija įvyksta išorėje, spermatozoidai jau gali būti nukeliavę iki moters gimdos. Tai reiškia, kad tokia praktika yra neteisinga ir vietoje to kur kas geriau panaudoti prezervatyvus.