Šaldytuvai: ar viską žinote apie jų priežiūrą?

saldytuvo prieziuraŠaldytuvai – įrenginiai, kurie rūpinasi maisto produktais, kuriuos jūs vartojate: būtent šaldytuvo dėka pieno, mėsos, žuvies gaminiai, vaisiai bei daržovės bus tinkami naudoti ilgesnį laiką. Taigi, šaldytuvas tikrai pasirūpins jūsų maisto produktais ir užtikrins, kad juos saugiai galėsite vartoti ilgą laiką, tačiau verta prisiminti ir štai ką: jūs taip pat turite tinkamai pasirūpinti šiais įrenginiais. Vis dėlto, kad būtumėte pajėgūs tai padaryti, turite žinoti, kaip tai daryti. Tad belieka tik pasitikrinti, ar viską žinote apie šaldytuvų priežiūrą.

Reguliariai valykite dulkes, esančias ant aušinimo grotelių

Dulkės – viena didžiausių buitinių įrenginių priešų: pernelyg didelės dulkių sankaupos gali tapti kompiuterio, dvd grotuvo, kaitlentės gedimo priežastimi. Ne išimtis yra ir šaldytuvai, tad būtent dėl šios priežasties reguliariai būtina valyti dulkes nuo aušinimo grotelių (jos panašios į gyvatuką). Tam labiausiai tinka sausa minkšta šluostė. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad toks poelgis yra svarbus ne tik siekiant užtikrinti švarą bei tvarką savo namų virtuvėje, bet ir naudingas ekonomiškai: šaldytuvai, kurių aušinimo grotelės nėra užterštos dulkėmis, sunaudos mažiau elektros energijos.

Šaldytuvo vidus

Svarbu reguliariai valyti ne tik šaldytuvo išorę, bet ir vidų, tad bus idealu, jei maždaug kartą per savaitę minkšta šluoste valysite ir šaldytuvo sieneles, lentynas, daržovėms bei vaisiams sudėti skirtus stalčius, tuo tarpu pilnas šaldytuvo valymas turėtų būti atliekamas vos porą kartų per metus. Tiesa, būtina išskirti ir atvejį, kuomet procedūra turėtų būti kartojama: šaldytuvą būtina išvalyti ir tuomet, kai ant galinės šaldytuvo sienelės susidaro ledo sluoksnis.

Blogas kvapas

Blogas kvapas, sklindantis iš šaldytuvo vidaus, problema, su kuria susiduria dažna šeimininkė. Belieka tik pridurti, kad pats paprasčiausias būdas užtikrinti, kad šaldytuve nebūtų blogo kvapo, tai – gaminius, kurie skleidžia intensyvius kvapus, laikyti sandariuose indeliuose. Belieka tik pridurti, kad šiuo metu maistui laikyti skirtų indelių pasirinkimas yra ypač didelis, todėl tikrai rasite sau tinkamiausią. Verta žinoti ir tai, kad yra produktų, kuriems mums yra įprasti ir kuriuos dažnas iš mūsų turi savo namų virtuvėje, kuo puikiausiai panaikina nemalonius šaldytuvo kvapus. Tai – žalių bulvių gabaliukai, citrinos skiltelės, kavos tirščiai, juodos duonos riekės. Nemalonaus kvapo išvengti bus kur kas lengviau ir tuo atveju, jei įsigysite šaldytuvą su antibakterine apsaugos sistema – pastaroji neleis bakterijoms daugintis, tad išvengsite prasto kvapo.

Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad visišką šaldytuvą švarą bei tvarką palaikyti pavyks tik tuo atveju, jei ne tik atsakingai vykdysite valymo procesus, bet ir atkreipsite dėmesį, ar šaldytuve nėra sugedusių, jau nebetinkamų vartoti maisto produktų. Tokiems gaminiams – ne vieta šaldytuve, tad nuolat tikrinkite galiojimo laiką. Svarbus yra ne tik šaldytuve laikomų produktų galiojimo laikas, bet ir jų išdėliojimo tvarka: produktus išdėstykite taip, kaip jie nebūtų vienas ant kito ir užtikrinkite kuo daugiau laisvų tarpelių tarp gaminių – tokiu atveju būdu sudarysite sąlygas oro cirkuliacijai.