Saulės elektrinės namuose – kodėl verta ir kada atsiperka?

saulės elektrinė

Ant namo stogo montuojamos saulės elektrinės šiandien nebestebina net skeptiškiausiai nusiteikusių lietuvių. Iš tiesų, tyrimai rodo, kad Lietuvoje saulės šviesos per metus sugeneruojama kur kas daugiau, nei buvo galima tikėtis, o tai leidžia efektyviai taupyti elektros energijai skirtas išlaidas ir lengvai pereiti prie atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimo. Kitaip sakant, net ir nedidelės saulės elektrinės padeda taupyti pinigus, suteikia galimybę nepriklausomai gamintis elektrą praktiškai visus metus ir tausoti gamtą.

Įrengti saulės elektrinę namuose yra gana lengva ir paprasta. Susisiekite su šioje srityje dirbančia įmone, kuri padės priimti konkrečiai jūsų situacijoje tinkamiausią sprendimą ir atliks reikalingus montavimo darbus. Kad jūsų namuose būtų įrengta saulės elektrinė, reikės saulės modulių, įtampos keitiklio ir tvirtinimo sistemos. Atlikus elektrinės įrengimo darbus, sutvarkomi visi reikalingi dokumentai ir elektrinės savininkas pradeda gaminti bei naudotis saulės energija.

 

Kodėl verta turėti saulės elektrinę?

Vienas svarbiausių argumentų yra tai, kad naudodamiesi namuose įrengta saulės elektrine, galite net kelis kartus sumažinti elektros energijai skirtas išlaidas. Būti priklausomiems nuo elektros energijos tinklų yra gana brangus malonumas, be to, manoma, kad elektros energijos kaina Lietuvoje augs. Turėdami nuosavą saulės elektrinę, didžiąją metų dalį galėsite nepriklausomai gamintis ir naudotis elektros energija, o tai užtikrins svarų savarankiškumo jausmą ir padės taupyti jūsų pinigus. Primename, kad saulės elektrinės sugeneruota elektros energija gali būti naudojama visur, ne tik namų buities darbams, pvz., elektriniam automobiliui įkrauti, vejos įrangai ir kt.

Žinoma, būtina kalbėti ir apie mažiau apčiuopiamą, tačiau ne ką mažiau svarbią naudą – sveikesnę ir švaresnę aplinką, kurioje gyvename. Augant aplinkosaugos idėjomis, prisidėti prie švaresnio rytojaus tampa aktualu kiekvienam. Atlikti skaičiavimai rodo, kad kiekviena šeima, įsirengusi 10 kW saulės elektrinę, per metus aplinkos taršą gali sumažinti beveik 5 anglies dioksido tonomis.

 

Saulės elektrinės atsiperkamumas

Pasakyti tiksliai, per kiek laiko atsipirks saulės elektrinė, yra gana sunku, kadangi viskas priklauso tiek nuo pačios sistemos galios, tiek nuo naudojamų saulės modulių ar elektros energijos vartojimo poreikių. Vertinant objektyviai, didesnės galios saulės elektrinės atsiperka greičiau, kadangi jų 1 kilovato įrengimo kaina yra mažesnė. Be to, elektrinės atsiperkamumas greitėja kylant elektros tinklų kainai. Šiuo metu skaičiuojama, kad vidutiniškai saulės elektrinė atsiperka per 5–7 metus, įtraukiant ir APVA gyventojams suteikiamą paramą. Pačios saulės elektrinės tarnavimo laikas siekia daugiau nei 25 metus.