Šiandieninė eterinių aliejų svarba

Eteriniai aliejai

Aromaterapija yra vienas iš seniausių holistinio gydymo būdų. Turbūt žinote, kad ši sritis yra labai glaudžiai susijusi su eteriniais aliejais. Gryniausi ir organiški eteriniai aliejai yra didelio koncentrato augalų esencijos. Tokių eterinių aliejų naudojimas stiprina mūsų sveikatą ir nuramina mūsų mintis, atpalaiduoja, sumažina stresą, subalansuoja emocinę būseną ir gelbėja gydant daugelį fizinių negalavimų. Eteriniuose aliejuose yra daug mūsų kūnui reikiamų ingredientų.

Kadangi eteriniai aliejai yra išgaunami iš įvairių augalų ir vaisių (t.y. iš gėlių žiedlapių, kotelio, šaknų, lapų ir kt.) – aliejuje būna sukaupta didžiausias įmanomas naudingų medžiagų kiekis. Tokia didelė koncentracija užtikrina, kad norimam rezultatui pasiekti reikia vos kelių eterinio aliejaus lašelių. Jų išgavimui šiandien pasitelkiamos tiek senos, tiek ir modernios technologijos. Vienas seniausių ir vis dar labai populiarus būdas yra eterinių aliejų išgavimas distiliuojant.

Be abejo, šiandien visą tai atlikti patiems yra ganėtinai problematiška. Tačiau, laimei, mums to daryti tikrai nereikia. Galima rasti begalę skirtingų parduotuvių, kurios prekiauja dideliu eterinių aliejų asortimentu. Jei iki šiol didžioji jūsų grožio priemonėms skirto biudžeto dalis tekdavo komerciniams kosmetikos produktams, nuo šiol turėtumėte pagalvoti ir apie eterinių aliejų naudojimą. Suprantama, kad ne kiekvienas eterinis aliejus gali būti pritaikomas kiekvienai problemai spręsti, tačiau skyrus laiko – galima rasti patį tinkamiausią variantą.

Svarbu pabrėžti, kad eteriniai aliejai veikia ne tik kvėpavimo takais, tačiau ir per mūsų odą. Pirmu atveju – jie akimirksniu nukeliauja iki mūsų emocijas kontroliuojančios smegenų dalies, todėl labai greitai subalansuoja emocinę pusiausvyrą. Tuo tarpu antruoju atveju eteriniai aliejai yra masažuojami į mūsų odą ir tokiu būdu į ją įsigėrę greičiau patenka į kraujotakos sistemą. Šie aliejai gali padėti sumažinti labai įvairius nemalonius pojūčius – galvos, pilvo ir kitų kūno dalių skausmus bei sušvelninti patirtų traumų ir sužeidimų neigiamą poveikį.

Atminkite, kad kiekvienas eterinis aliejus turi skirtingą poveikį, todėl gali būti naudojamas tiek atskirai, tiek ir sumaišius – jei norima sukurti specifinę gydymo priemonę. Žinoma, kad skirtingiems žmonėms tinka skirtingi kvapai, todėl rinkitės atidžiai ir įvertinkite savo būklę bei problemas, kurias norite spręsti. Taigi, šiandieniniame pasaulyje eterinių aliejų svarba yra labai didelė. Kadangi jų dėka galime atstatyti vidinę pusiausvyrą ir pašalinti įvairius nemalonius pojūčius – kiekvieno iš mūsų grožio ir sveikatos priežiūros arsenale turėtų būti bent vienas mums tinkantis eterinis aliejus.