Šlapimo nelaikymas

šlapimo nelaikymasŠlapimo nelaikymas yra dažna problema, kuri kamuoja tiek vyrus, tiek moteris, bet šįkart, daugiau apie moteris.

 

Kodėl atsiranda šlapimo nelaikymo problema?

 

Su mažesniu ar didesniu šlapimo nelaikymu susiduria dauguma moterų. Ypač tai paūmėja menopauzės metu. Taip pat, bent jau laikinai, sutrikimas pasireiškia po gimdymo. Kol organizmas jaunas, problema gali nesunkiai išsispręsti savaime, bet vėliau kūnui darosi sunkiau su ja tvarkytis. Nusilpę audiniai lemia prastesnį šlapimo sulaikymą. Be to, menopauzės metu keičiasi hormonų balansas, tai irgi turi įtakos.

 

Kuo pasireiškia šlapimo nelaikymas?

 

Šlapimo nelaikymas dažniausiai pasireiškia nedideliu nekontroliuojamu šlapimo išsiskyrimu čiaudint, kosint, kažką sunkiai keliant ir juokiantis. Taip pat, problema gali pasireikšti padažnėjusiu noru šlapintis, ir noru, kuris užeina ūmiai ir staiga.

 

Kaip gydomas šlapimo nelaikymas?

 

Dažniausiai moterims taikomas šlapimo nelaikymo gydymo būdas yra netgi ne gydymas, o tiesiog problemos kontroliavimas – įklotai, mažesnis aktyvumas ar vengimas eiti į lauką. Taip yra todėl, kad daugumai moterų, kurios susiduria su šia problema, atrodo, kad tai yra kažkas gėdingo ir kažkas, ką reikėtų slėpti. Bet taip nėra, viena iš trijų moterų turi šią problema, o gal net ir daugiau, tad jūsų daug ir jums nėra ko gėdytis.

 

Mankšta. Reguliari tarpvietės mankšta padeda sustiprinti raumenis ir užkirsti kelią problemai. Mankštai tinka specialūs pratimai ir seksas.

 

Chirurgija. Jeigu problema pažengusi, gydytojas rekomenduos chirurginę operaciją. Operacijos metu patempiami audiniai, grąžinamas elastingumas ir sandarumas.

Lazerinės operacijos. Lazerinės procedūros padeda išvengti chirurginės intervencijos, tad tai yra paprastas, greitas ir neskausmingas būdas atsikratyti šios įkyrios problemos.

 

Taigi būdų problemai spręsti tikrai yra, dabar reikia tik jūsų noro.