Speciali kūdikių šokių programa

kūdikių šokiaiŠokių studija „Kristinos šokių namai“ siūlo specialią programą, skirtą 0,5-4 metų amžiaus vaikams. Pirmąją, ir kol kas vienintelę šokių programą Lietuvoje, prieš septynerius metus sukūrė muzikos, šokių ir kinezaterapijos specialistai. Viena idėjos autorių – profesionali sportinių šokių šokėja Kristina Sliesoraitienė. Mintis ruošti kūdikių šokių pamokas kilo apsilankius Japonijoje: šioje šalyje kūdikių pamokas mamos pradeda lankyti dar besilaukdamos.

Muzika plečia vaiko emocinį pasaulį

Mokslininkai įrodė, kad ugdymas šokiu turi įtakos ne vien tik vaiko psichinei raidai, bet taip pat lavina sensorinių, motorinių veiksmų koordinaciją: vaikas mokosi jausti pusiausvyrą, ritmą, išmoksta mintis reikšti judesiu. Turime pripažinti, kad šokis yra viena iš galimų bendravimo formų, galinti perduoti istoriją, kultūrą bei tradicijas. Kiekvienas šokis susideda iš dviejų svarbiausių komponentų: muzikos, kuri plečia vaiko emocinį pasaulį, ir judesio, kuriuo išreiškiamos emocijos.

Ankstyvos vaikystės patirtys – tolimesnės raidos pagrindas

Pastarąjį dešimtmetį mokslininkai ypatingą dėmesį skyrė smegenų veiklos tyrimams. Nustatyta, kad ankstyvos vaikystės patirtys formuoja vaiko smegenis. Vaikui klausantis muzikos stiprinamos jo nervų sistemos grandys, kurios yra naudojamos mokantis matematikos. Šokio metu dirba abu smegenų pusrutuliai, todėl lavinami mąstymo sugebėjimai, gerinama atmintis. Mažyliai mokosi labai greitai: iki trejų metų amžiaus vaikų smegenyse susiformuoja maždaug tūkstantis trilijonų jungčių – suaugę žmonės jų turi dvigubai mažiau. Harvardo universiteto neurologas Markas Tramas teigia, kad ankstyvoje vaikystėje suformuotos grandys, skirtos muzikos gebėjimams vystyti, išlieka visą gyvenimą. Šokti vaikai nori jau nuo ankstyvos vaikystės, o įgyti įgūdžiai ateityje leidžia paprasčiau mokytis.

Kaip pasiruošti šokių pamokai?

Šokama be batų, todėl reikėtų pasirūpinti šiltomis kojinėmis, kurias mūvės vaikas ir su juo atėjęs asmuo. Pamokas vaikas gali lankyti su bet kuriuo suaugusiu asmeniu – nebūtinai su mama. Laukiami ir tėčiai, tetos, močiutės, vyresnieji broliai ar sesės, ir t.t. Į pamokas registruokitės iš anksto, pasirinkę vaiko amžiaus grupę:

Mažylių 1 klasė: 0,5 mėn. – 1,5 metų;

Mažylių 2 klasė: 1,5 – 2,5 metų;

Mažylių 3 klasė: 2,5 – 3,5 metų;

Mažylių 4 klasė: 3,5 – 4,5 metų;

Kuo anksčiau vaikas supažindinamas su muzikiniu pasauliu, tuo paprasčiau jam bus mokytis ateityje. Dar nemokantys vaikščioti vaikai bando linguoti į ritmą, nes noras šokti atsiranda dar nuo pirmųjų vaiko dienų. Svarbiausia tėvelių užduotis – neslopinti šio noro, ir pasirūpinti, kad būtų sudarytos palankios sąlygos lavinti muzikinius gebėjimus ir judesius.