Sienų apdaila ir vidaus plytelės

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet praūžė naujausia statybų paroda. Jau tradicija tapo specialistų seminarai ir renginiai, skirti supažindinti su naujausiais produktais. O šiemet yra ką pristatyti. Jeigu gerai peržvelgsite naujausias statybų sektoriuje egzistuojančias madas, tai pamatysite, kad į populiarumo viršūnę grįžta tradiciniai spalvų deriniai. Vidaus sienų apdaila reikalauja ne tik kokybiškų medžiagų, bet ir profesionalių specialistų. Norint įsirengti išskirtinius namus, reikės profesionalų pagalbos. Tad nuo ko pradėti visus darbus? Taigi, pirmoje pradžioje, reikia nusistatyti biudžetą, kurį galite skirti būsto atnaujinimui ar naujo namo įrengimui. Kada tiksliai žinote sumą yra paprasčiau atlikti visus darbus. Turint biudžetą metas kreiptis į interjero dizainerį. Kartu su juo ieškosite labiausiai jums tinkančio interjero sprendimo. Sienų apdaila tai procesas, kada reikia parinkti ne tik medžiagas, bet ir spalvas. O šiandien spalvų įvairovė milžiniška. Kiekvienas klientas gali rasti labiausiai jam tinkančius derinius. Kadangi rinkoje turime didelį asortimentą, todėl reikalingas specialisto žvilgsnis. Šiuo atveju interjero dizaineris pasikalbėjęs su jumis, galės sukurti individualiai jums pritaikytus interjero sprendimus.

 

Antrasis darbas, kuris laukia jūsų, tai medžiagų supirkimas. Kartu su interjero dizaineriu teks keliauti į specializuotas parduotuves ar statybinių medžiagų prekybos centrus, kad galėtumėte išsirinkti labiausiai jūsų poreikius atitinkančias medžiagas. Tik pagalvokite, kad šiuo metu galite rinktis iš tūkstančio spalvų derinių, tad užduotis laukia nelengva.

 

Vidaus patalpų apdaila priklauso nuo meistrų profesionalumo. Kartu su dizaineriu galite sukurti išskirtinį dizainą, surasti tam tinkamas medžiagas, tačiau viso projekto įgyvendinimas priklausys nuo meistrų kompetencijos. Vienas ir ko gero geriausias patarimas renkantis meistrus, tai gauti rekomendacijas. Statybinių darbų profesionalai visada yra pasiruošę atlikti net ir pačias sudėtingiausias užduotis, tačiau problema, kaip surasti tokius meistrus. Geriausia, ką galite padaryti, tai prašyti interjero dizainerį, draugus ir pažįstamus rekomenduoti profesionalų komandą. Kada surasite meistrus, reikės tik prižiūrėti visą darbų procesą.

 

Profesionalios dizainerio paslaugos gali kainuoti ne mažus pinigus, tačiau daugelis klientų, kurie išbando šias paslaugas, dizainerius rekomenduoja draugams. Jeigu nesate baigę specialių mokslų, tai nežinosite, kokias galimybes turite kurdami savo namų interjerą. Tik kartu su dizaineriu galėsite pamatyti, koks yra jūsų namų potencialas.

 

5 kriterijai, pagal kuriuos galite išsirinkti vidines duris

vidines durysIšsirinkti naujas vidines duris savo namams gali būti gana sudėtinga užduotis, ypač kai dabar yra tiek daug viliojančių pasiūlymų ir skirtingų durų modelių. Kad būtų lengviau apsispręsti, mes papasakosime, kokią reikšmę turi skirtingi durų gamintojai, kiek svarbus stilius ir pagaminimo būdas. Pateiksime penkis kriterijus, kuriais tikrai manome, jog verta vadovautis renkantis naujas vidines duris savo namams.

  1. Durys turi būti stilingos. Nors kai kurie žmonės mėgsta džiazuoti su savo namų interjeru ir duris paversti išskirtine interjero detale, tai padaryti pavyksta tikrai ne visiems. Kur kas dažniau pirkėjai duris renkasi pagal jau vyraujantį interjero stilių. Manome, jog tai ir yra pats gudriausias variantas – rinkdamiesi iššaukiančias duris, galite labai suklysti. O jeigu durų stilių derinsite prie jau esamo savo namų interjero stiliaus, tai tik „pagardinsite“ savo namų skonį su puikia nauja ir patogia interjero detale. Beje, šiuo metu vyraujančių skirtingų stilių irgi nėra daug – tokiems galima priskirti modernųjį bei klasikinį stilius. Nėra tikslaus atsakymo kuris iš jų populiaresnis, kaip ir nėra atsakymo kuris atrodo gražiau. Ne veltui sakoma, jog dėl skonio nesiginčyjama.
  2. Spalva turi būti suderinta. Dažniausiai šiuolaikiniai pirkėjai duris derina prie sienų spalvos arba grindų. Kadangi durų gamintojai pastaruoju metu siūlo vis daugiau skirtingų modelių bei dizainų, tai galite vis dažniau pamatyti, kaip pirkėjai bando suderinti namų kompoziciją sukurdami kontrastą tarp durų ir sienų. Kartais tai atrodo tikrai gražiai, bet ne visada – jeigu norite kontrastingo interjero, rekomenduotume pasitarti su profesionaliu interjero dizaineriu.

  3. Durys turi būti patogios. Apgalvokite, kokias patalpas, kokius kambarius jūsų naujosios durys jungs? Į kurią pusę jos turėtų atsidarinėti? Daug kas priklauso nuo erdvumo, kiek dažnai gali būti durys atidarinėjamos, kur yra elektros lizdai, kaip arti prie būsimų durų stovės baldai. Nuo to priklauso patogumas ir tai reikėtų apmąstyti dar prieš įstatant naujas duris dėl vienos labai paprastos padėties – jau įstatytas duris permontuoti ir įdėti į kitą vietą yra tikrai nelengva.
  4. Garso izoliacija. Apgalvokite, kiek jums svarbu, kad uždarius duris nieko nesigirdėtų. Įprastai, garso izoliacija priklauso nuo užpildo. Daugelis durų gamintojų individualiems namams nesiūlo durų su gera izoliacija, kadangi dažniausiai šis reikalas aktualesnis mokykloms, ligoninėms, bibliotekoms bei kitoms viešosioms įstaigoms. Tačiau, jeigu jums labai svarbu, kad garsas būtų gerai izoliuotas, pasidomėkite, ar durų gamintojai turi tokį durų modelį, kuriame didžiausias dėmesys būtų nukreiptas į garso izoliaciją. Tokios durys yra vadinamos akustinėmis.

  5. Jūsų naujasis pirkinys turi būti ekologiškas. Ir tai ne tik dėl to, kad jūs sąmoningas pilietis ir norite apsaugoti gamtą. Tiesa tokia, kad anksčiau duryse būdavo nemažai formaldehidų, kurie yra pavojingi vaikams. Kad įsitikintumėte, jog durų sudėtis yra ekologiška, durų gamintojai arba pardavėjai turėtų jums pateikti CE sertifikatus. Tiesa, šiais laikais ši problema nėra opi – dauguma gamintojų gamina ekologiškas dalis ir nei vienos sintetinės medžiagos koncentracija neviršija šiuo metu leistinų normų.

Tikimės, kad šie patarimai jums leis išsirinkti vidines duris pagal svarbiausius kriterijus.