Ieškome tinkamiausių durų laiptinei

Geriausių durų pasirinkimas garantuoja, kad jos ne tik puikiai atrodys, tačiau taip pat Jums ilgai tarnaus. Labai daug dėmesio yra skiriama durų pasirinkimui, kurios montuojamos nuosavuose namuose arba butuose. Tačiau laiptinės durys sulaukia kur kas mažiau dėmesio. O tai labai blogai, kadangi būtent geros laiptinės durys gali užtikrinti, kad visa laiptinė bus tinkamai apsaugotas ir tuo pačiu pavyks džiaugtis gera izoliacija, kuri suteikia ne tik daugiau šilumos tačiau ir saugiau saugumo.

Tinkamiausių laiptinės durų pasirinkimas reikalauja laiko. Sutaupysite Jums ir aptarsime pačius svarbiausius niuansus, kuriuos turėtumėte žinoti.

Spalvinė ir stiliaus gama

Daugiausia dėmesio yra skiriama stiliui, kadangi norisi rasti tokias duris, kurios puikiai derėtų tiek Jūsų internete, tiek eksterjere. Nors klaidingai galvoja, kad rūsio durys bei visos kitos, kurios dažniausiai montuojamos ne tokiose pastebimose vietose yra ne tokios estetiškos – tai yra klaidingas pasirinkimas ir tuo pačiu požiūris. Šiuo metu rinkoje galima rasti ypač geros kokybės duris, kurios taip pat labai gražiai atrodo. Ir jokio skirtumo, kur jos bus montuojamos, kadangi net ir sandėliuko durys gali atrodyti labai puikiai.

Tinkamas užraktas

Geros durys yra neatsiejamos nuo tinkamo užrakto. Vienu atveju pačios geriausios kokybės užraktai jau yra įmontuoti į duris, tad neverta jų pirkti atskirai – tiksliai galite būti ramus, kad gausite geriausią kokybę. Kitu atveju gali tekti atskirai pirkti užraktus, kurie pasižymi ypač dideliu tvirtumu. Atsiminkite, kad jau geriau mokėti daugiau, jeigu tik tai garantuoja, kad durys bus visiškai saugios ir jokie neprašyti svečiai negalės patekti į jų vidų.

Gamintojas

Taip pat siūlome daugiau dėmesio skirti ir gamintojams, kadangi tai gali padėti įvertinus rasti tai, kas Jums labiausiai tinka. Viena vertus kai kurie gamintojai yra įvertinami kaip galintys pasiūlyti ypač geros kokybės produkciją, tuo tarpu kiti dažniausiai analizuojami, vertinami, lyginami ir tuo pačiu detaliai narstomi. Svarbiausia, kad bet kuriuo atveju plačiau pasidomėjus gamintoju tiksliau – žinosite – ko laukti. Jokiu būdu nepirkite ten, kur produkcija tyra labai prastai aptariama. Kai galima to išvengti – kodėl gi ne?

Durų sudėtis/medžiaga

Daugiau dėmesio reikia skirti ir durų sudėčiai, kadangi tokiu atveju žmogus gali tiksliai žinoti – ko tikėtis. Kol vienu atveju dažniausiai perkamos metalinės durys, kadangi jos vadinamos pačiomis tvirčiausiomis, tuo tarpu kitu atveju gali būti perkamos net ir stiklinės, jeigu tik žmogui atrodo, kad tai patikimas, saugus ir patvarus pasirinkimas.

Metalinės durys

Laiptinei, kaip ir rūsiui – geriausias pasirinkimas yra metalinės durys. Jos labai tvirtos ir tuo pačiu atsparios aplinkos veiksniams, tad tarnaus ilgai. Taip pat daugelis vertina tai, kad jos labai puikiai atrodo, tad į jas investuoti paprasčiausiai verta. Geriausia su stilių variacijomis susipažinti internetu, kadangi galėsite palyginti skirtingas alternatyvas ir rasti tai, kas labiausiai tinka ir patinka Jums. Taip pat visada verta pasitarti su profesionalais, kurie gali patarti – kokios medžiagos laiptinės durys tinka labiausiai Jūsų atveju.

Kuo daugiau variantų palyginsite – tuo tikresnis galite būti, kad galiausiai radote duris, kurios ne tik atitinka, tačiau net ir pranoksta Jūsų poreikius. Geros laiptinės durys yra tos, kurios gera savyje suderinti daugelį skirtingų komponentų. Ir tai yra ne tik ilgaamžiškumas bei funkcionalumas, tačiau taip pat ir puiki išvaizda, kurios siekia kiekvienas.

5 kriterijai, pagal kuriuos galite išsirinkti vidines duris

vidines durysIšsirinkti naujas vidines duris savo namams gali būti gana sudėtinga užduotis, ypač kai dabar yra tiek daug viliojančių pasiūlymų ir skirtingų durų modelių. Kad būtų lengviau apsispręsti, mes papasakosime, kokią reikšmę turi skirtingi durų gamintojai, kiek svarbus stilius ir pagaminimo būdas. Pateiksime penkis kriterijus, kuriais tikrai manome, jog verta vadovautis renkantis naujas vidines duris savo namams.

  1. Durys turi būti stilingos. Nors kai kurie žmonės mėgsta džiazuoti su savo namų interjeru ir duris paversti išskirtine interjero detale, tai padaryti pavyksta tikrai ne visiems. Kur kas dažniau pirkėjai duris renkasi pagal jau vyraujantį interjero stilių. Manome, jog tai ir yra pats gudriausias variantas – rinkdamiesi iššaukiančias duris, galite labai suklysti. O jeigu durų stilių derinsite prie jau esamo savo namų interjero stiliaus, tai tik „pagardinsite“ savo namų skonį su puikia nauja ir patogia interjero detale. Beje, šiuo metu vyraujančių skirtingų stilių irgi nėra daug – tokiems galima priskirti modernųjį bei klasikinį stilius. Nėra tikslaus atsakymo kuris iš jų populiaresnis, kaip ir nėra atsakymo kuris atrodo gražiau. Ne veltui sakoma, jog dėl skonio nesiginčyjama.
  2. Spalva turi būti suderinta. Dažniausiai šiuolaikiniai pirkėjai duris derina prie sienų spalvos arba grindų. Kadangi durų gamintojai pastaruoju metu siūlo vis daugiau skirtingų modelių bei dizainų, tai galite vis dažniau pamatyti, kaip pirkėjai bando suderinti namų kompoziciją sukurdami kontrastą tarp durų ir sienų. Kartais tai atrodo tikrai gražiai, bet ne visada – jeigu norite kontrastingo interjero, rekomenduotume pasitarti su profesionaliu interjero dizaineriu.

  3. Durys turi būti patogios. Apgalvokite, kokias patalpas, kokius kambarius jūsų naujosios durys jungs? Į kurią pusę jos turėtų atsidarinėti? Daug kas priklauso nuo erdvumo, kiek dažnai gali būti durys atidarinėjamos, kur yra elektros lizdai, kaip arti prie būsimų durų stovės baldai. Nuo to priklauso patogumas ir tai reikėtų apmąstyti dar prieš įstatant naujas duris dėl vienos labai paprastos padėties – jau įstatytas duris permontuoti ir įdėti į kitą vietą yra tikrai nelengva.
  4. Garso izoliacija. Apgalvokite, kiek jums svarbu, kad uždarius duris nieko nesigirdėtų. Įprastai, garso izoliacija priklauso nuo užpildo. Daugelis durų gamintojų individualiems namams nesiūlo durų su gera izoliacija, kadangi dažniausiai šis reikalas aktualesnis mokykloms, ligoninėms, bibliotekoms bei kitoms viešosioms įstaigoms. Tačiau, jeigu jums labai svarbu, kad garsas būtų gerai izoliuotas, pasidomėkite, ar durų gamintojai turi tokį durų modelį, kuriame didžiausias dėmesys būtų nukreiptas į garso izoliaciją. Tokios durys yra vadinamos akustinėmis.

  5. Jūsų naujasis pirkinys turi būti ekologiškas. Ir tai ne tik dėl to, kad jūs sąmoningas pilietis ir norite apsaugoti gamtą. Tiesa tokia, kad anksčiau duryse būdavo nemažai formaldehidų, kurie yra pavojingi vaikams. Kad įsitikintumėte, jog durų sudėtis yra ekologiška, durų gamintojai arba pardavėjai turėtų jums pateikti CE sertifikatus. Tiesa, šiais laikais ši problema nėra opi – dauguma gamintojų gamina ekologiškas dalis ir nei vienos sintetinės medžiagos koncentracija neviršija šiuo metu leistinų normų.

Tikimės, kad šie patarimai jums leis išsirinkti vidines duris pagal svarbiausius kriterijus.