Ieškome tinkamiausių durų laiptinei

Geriausių durų pasirinkimas garantuoja, kad jos ne tik puikiai atrodys, tačiau taip pat Jums ilgai tarnaus. Labai daug dėmesio yra skiriama durų pasirinkimui, kurios montuojamos nuosavuose namuose arba butuose. Tačiau laiptinės durys sulaukia kur kas mažiau dėmesio. O tai labai blogai, kadangi būtent geros laiptinės durys gali užtikrinti, kad visa laiptinė bus tinkamai apsaugotas ir tuo pačiu pavyks džiaugtis gera izoliacija, kuri suteikia ne tik daugiau šilumos tačiau ir saugiau saugumo.

Tinkamiausių laiptinės durų pasirinkimas reikalauja laiko. Sutaupysite Jums ir aptarsime pačius svarbiausius niuansus, kuriuos turėtumėte žinoti.

Spalvinė ir stiliaus gama

Daugiausia dėmesio yra skiriama stiliui, kadangi norisi rasti tokias duris, kurios puikiai derėtų tiek Jūsų internete, tiek eksterjere. Nors klaidingai galvoja, kad rūsio durys bei visos kitos, kurios dažniausiai montuojamos ne tokiose pastebimose vietose yra ne tokios estetiškos – tai yra klaidingas pasirinkimas ir tuo pačiu požiūris. Šiuo metu rinkoje galima rasti ypač geros kokybės duris, kurios taip pat labai gražiai atrodo. Ir jokio skirtumo, kur jos bus montuojamos, kadangi net ir sandėliuko durys gali atrodyti labai puikiai.

Tinkamas užraktas

Geros durys yra neatsiejamos nuo tinkamo užrakto. Vienu atveju pačios geriausios kokybės užraktai jau yra įmontuoti į duris, tad neverta jų pirkti atskirai – tiksliai galite būti ramus, kad gausite geriausią kokybę. Kitu atveju gali tekti atskirai pirkti užraktus, kurie pasižymi ypač dideliu tvirtumu. Atsiminkite, kad jau geriau mokėti daugiau, jeigu tik tai garantuoja, kad durys bus visiškai saugios ir jokie neprašyti svečiai negalės patekti į jų vidų.

Gamintojas

Taip pat siūlome daugiau dėmesio skirti ir gamintojams, kadangi tai gali padėti įvertinus rasti tai, kas Jums labiausiai tinka. Viena vertus kai kurie gamintojai yra įvertinami kaip galintys pasiūlyti ypač geros kokybės produkciją, tuo tarpu kiti dažniausiai analizuojami, vertinami, lyginami ir tuo pačiu detaliai narstomi. Svarbiausia, kad bet kuriuo atveju plačiau pasidomėjus gamintoju tiksliau – žinosite – ko laukti. Jokiu būdu nepirkite ten, kur produkcija tyra labai prastai aptariama. Kai galima to išvengti – kodėl gi ne?

Durų sudėtis/medžiaga

Daugiau dėmesio reikia skirti ir durų sudėčiai, kadangi tokiu atveju žmogus gali tiksliai žinoti – ko tikėtis. Kol vienu atveju dažniausiai perkamos metalinės durys, kadangi jos vadinamos pačiomis tvirčiausiomis, tuo tarpu kitu atveju gali būti perkamos net ir stiklinės, jeigu tik žmogui atrodo, kad tai patikimas, saugus ir patvarus pasirinkimas.

Metalinės durys

Laiptinei, kaip ir rūsiui – geriausias pasirinkimas yra metalinės durys. Jos labai tvirtos ir tuo pačiu atsparios aplinkos veiksniams, tad tarnaus ilgai. Taip pat daugelis vertina tai, kad jos labai puikiai atrodo, tad į jas investuoti paprasčiausiai verta. Geriausia su stilių variacijomis susipažinti internetu, kadangi galėsite palyginti skirtingas alternatyvas ir rasti tai, kas labiausiai tinka ir patinka Jums. Taip pat visada verta pasitarti su profesionalais, kurie gali patarti – kokios medžiagos laiptinės durys tinka labiausiai Jūsų atveju.

Kuo daugiau variantų palyginsite – tuo tikresnis galite būti, kad galiausiai radote duris, kurios ne tik atitinka, tačiau net ir pranoksta Jūsų poreikius. Geros laiptinės durys yra tos, kurios gera savyje suderinti daugelį skirtingų komponentų. Ir tai yra ne tik ilgaamžiškumas bei funkcionalumas, tačiau taip pat ir puiki išvaizda, kurios siekia kiekvienas.

Lauko durys: medinės ar šarvuotos?

lauko durysLauko durys ne tik jūsų namus atskiria nuo išorinio pasaulio, tai jūsų namų saugumas, privatumas, garso izoliacija ir jaukumas. Tad natūraliai kyla klausimas, kokias lauko duris pasirinkti? Deja, vienareikšmiškai atsakyti į šį klausimą yra sudėtinga, nes lauko durų pasirinkimui įtakos turi ne tik jūsų finansinės galimybės, bet ir gyvenamoji vieta, estetinė išvaizda, ilgaamžiškumas, priežiūra ir pan. Pakalbėkime šiandien apie dvi populiariausias lauko durų rūšis: medines ir šarvuotas duris, kokie jų pliusai, o kokie minusai?

Medinės lauko durys – klasikinis pasirinkimas

Medinės lauko durys buvo labai populiarios netolimoje praeityje, tačiau šiandien, kai saugumo standartas aktualus daugeliui, jų populiarumas šiek tiek smuko. Kita vertus, jos yra dažnas pasirinkimas nuosavų namų, kurių saugumui daugiau įtakos turi ne durys, o didelė tvora, signalizacija ar kiemo vartai, savininkų tarpe.

Medinės lauko durys dažniausiai yra gaminamos iš uosio, pušies ar ąžuolo medienos, todėl tampa originaliu, klasikiniu subtilumu dvelkiančiu namo akcentu, nes pasaulyje nėra dviejų medžių, kurių raštai būtų identiški. Medinės durys paprastai būna dažomos, lakuojamos, išrievėjamos arba specialiai sendinamos – viskas priklauso nuo savininko fantazijos ir noro turėto originalias duris. Tiesa, medines duris dažnai renkasi ir ekologiško gyvenimo būdo šalininkai, tačiau jiems derėtų atminti, kad visiškai natūralios medinės lauko durys negali būti neapdorotos specialiomis priemonėmis, apsaugančiomis nuo atmosferos poveikio. Priešingu atveju tokios durys pradėtų pūti, išbrinktų ar išsikraipytų.

Be to, medines duris prižiūrėti šiek tiek sudėtingiau nei šarvuotas laukos duris, nes laukui bėgant, drėgnoje aplinkoje pabuvęs medis plečiasi, o esant sausam orui – traukiasi, todėl ilgainiui durų forma deformuojasi ir durys darinėjasi sunkiau. Norint to išvengti, duris būtina reguliariai impregnuoti ir lakuoti.

Šarvuotos lauko durys – investicija į saugumą ir tylą namuose

Šarvuotos lauko durys daugelį traukia savo tvirtumu, atsparumu įsilaužimui, garsui, patikimumu ir aukštu namų šilumos išlaikymo koeficientu. Tiesa, norint, kad šarvuotos laukos durys būtų išties saugios, vertėtų rinktis ne mažesnę nei trečią saugumo klasę. Be to, šarvuotoms durims būtina tvirta konstrukcija, papildomai reikia suderinti ir kitus saugumo elementus, pavyzdžiui, spynas.

Šarvuotis lauko durys pasižymi išties plačiomis dizaino galimybėmis, jos gali būti įvairiausių spalvų ir tekstūrų, galima rinktis medžio imitaciją. Taigi, pritaikyti šarvuotas lauko duris prie jau sukurto namo interjero ar eksterjero tikrai nėra sudėtinga. O ir priežiūra jų paprasta, nes jas pakanka tik retkarčiais nuvalyti švelnia sudrėkinta šluoste. Kita vertus, šarvuotos lauko durys niekada neatstos medžio skleidžiamos šilumos ir jaukumo.

Taigi, renkantis lauko duris, svarbiausia apsvarstyti savo poreikius bei prioritetus ir neužmiršti suderinti funkcionalumą su jaukumu.