Lauko durys: medinės ar šarvuotos?

lauko durysLauko durys ne tik jūsų namus atskiria nuo išorinio pasaulio, tai jūsų namų saugumas, privatumas, garso izoliacija ir jaukumas. Tad natūraliai kyla klausimas, kokias lauko duris pasirinkti? Deja, vienareikšmiškai atsakyti į šį klausimą yra sudėtinga, nes lauko durų pasirinkimui įtakos turi ne tik jūsų finansinės galimybės, bet ir gyvenamoji vieta, estetinė išvaizda, ilgaamžiškumas, priežiūra ir pan. Pakalbėkime šiandien apie dvi populiariausias lauko durų rūšis: medines ir šarvuotas duris, kokie jų pliusai, o kokie minusai?

Medinės lauko durys – klasikinis pasirinkimas

Medinės lauko durys buvo labai populiarios netolimoje praeityje, tačiau šiandien, kai saugumo standartas aktualus daugeliui, jų populiarumas šiek tiek smuko. Kita vertus, jos yra dažnas pasirinkimas nuosavų namų, kurių saugumui daugiau įtakos turi ne durys, o didelė tvora, signalizacija ar kiemo vartai, savininkų tarpe.

Medinės lauko durys dažniausiai yra gaminamos iš uosio, pušies ar ąžuolo medienos, todėl tampa originaliu, klasikiniu subtilumu dvelkiančiu namo akcentu, nes pasaulyje nėra dviejų medžių, kurių raštai būtų identiški. Medinės durys paprastai būna dažomos, lakuojamos, išrievėjamos arba specialiai sendinamos – viskas priklauso nuo savininko fantazijos ir noro turėto originalias duris. Tiesa, medines duris dažnai renkasi ir ekologiško gyvenimo būdo šalininkai, tačiau jiems derėtų atminti, kad visiškai natūralios medinės lauko durys negali būti neapdorotos specialiomis priemonėmis, apsaugančiomis nuo atmosferos poveikio. Priešingu atveju tokios durys pradėtų pūti, išbrinktų ar išsikraipytų.

Be to, medines duris prižiūrėti šiek tiek sudėtingiau nei šarvuotas laukos duris, nes laukui bėgant, drėgnoje aplinkoje pabuvęs medis plečiasi, o esant sausam orui – traukiasi, todėl ilgainiui durų forma deformuojasi ir durys darinėjasi sunkiau. Norint to išvengti, duris būtina reguliariai impregnuoti ir lakuoti.

Šarvuotos lauko durys – investicija į saugumą ir tylą namuose

Šarvuotos lauko durys daugelį traukia savo tvirtumu, atsparumu įsilaužimui, garsui, patikimumu ir aukštu namų šilumos išlaikymo koeficientu. Tiesa, norint, kad šarvuotos laukos durys būtų išties saugios, vertėtų rinktis ne mažesnę nei trečią saugumo klasę. Be to, šarvuotoms durims būtina tvirta konstrukcija, papildomai reikia suderinti ir kitus saugumo elementus, pavyzdžiui, spynas.

Šarvuotis lauko durys pasižymi išties plačiomis dizaino galimybėmis, jos gali būti įvairiausių spalvų ir tekstūrų, galima rinktis medžio imitaciją. Taigi, pritaikyti šarvuotas lauko duris prie jau sukurto namo interjero ar eksterjero tikrai nėra sudėtinga. O ir priežiūra jų paprasta, nes jas pakanka tik retkarčiais nuvalyti švelnia sudrėkinta šluoste. Kita vertus, šarvuotos lauko durys niekada neatstos medžio skleidžiamos šilumos ir jaukumo.

Taigi, renkantis lauko duris, svarbiausia apsvarstyti savo poreikius bei prioritetus ir neužmiršti suderinti funkcionalumą su jaukumu.