Kada reikia dantų implantų?

Dantų implantų reikia, kai žmonių gyvenimas dėl prarastų dantų turi įtakos asmens išvaizdai ir gali paveikti maitinimasi. Jeigu trūksta dantų, per tam tikrą laiką kaulai pradeda mažėti. Kenksmingas kaulų praradimas gali padėti žandikauliui atsitraukti ir pakeisti veido struktūrą, pasidaro netaisyklinga veido forma. Dantų šaknų įsodinimas gali padėti išvengti žandikaulio būklės pablogėjimo, todėl jūsų veidas išlieka natūralus ir taisyklingas. Saugiai pritvirtintos dirbtinės dantų šaknys neslysta ir nejuda. Įstatant dantų implantus, nėra pakeičiami ar išlyginami gretimi dantys pagal implantą. Visada yra atsižvelgiama į dantų formą bei jų liniją.

Į ką atkreipti dėmesį prieš implantaciją?

Prieš implantaciją, pirmiausia reikia apsilankyti pas gydytoją odontologą. Jis nustato, ar jums tikrai yra reikalinga ši dantų atkūrimo technologija, galbūt galimi kiti dantų atstatymo būdai. Jeigu nusprendžiama implantuoti dantis, yra įvertinama kliento būklė ir sudaromas individualus gydymo planas. Didelę reikšmę turi kaulo kokybė ir storis, jeigu šios savybės pilnai atitinka reikalavimus, tada implantas prigis gerai ir ilgam. Gydytojų patirtis labai svarbi implantavimo procedūra. Todėl reikėtų rinktis geriausią odontologijos kliniką ir geriausius atsiliepimus turinčius šios srities specialistus. Dantų implantų kaina priklauso nuo pasirinkto implanto gamintojo, gydymo sudėtingumo. Gydymo eigą, planą gydytojas koreguoja individualiai kiekvienam klientui.

Dantų implantų priežiūra

Dantų implantai- tai natūralaus danties šaknies pakaitalas. Titaninis varžtelis chirurginiu būdu įsukamas į žandikaulį vietoje išskirtinio ar pašalinto danties šaknies. Dirbtinius dantis labai svarbu tinkamai prižiūrėti, kad jie ilgai tarnautų. Jeigu jų neprižiūrėsite, apnašos gali pažeisti dantenas ir tada gali prasidėti dantenų uždegimas. Dantenos ima kraujuoti ir tas uždegimas pradeda plisti. Išplitęs gyliau pažeidia audinį aplink implantą ir išauga tikimybė prarasti titanninį varžtelį.

Į ką pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį?

Labai svarbu tinkamai ir švariai išvalyti tas vietas, kuriose implantai liečiasi su dantenomis. Dantis pavojinga valyti su dantų siūlais, nes galite pažeisti dirbtinio danties ir varžtelio jungtį, todėl reikėtų tai daryti labai švelniai.

Žmonių nuomonė apie dantų implantus

dantų implantaiOdontologija aktuali kiekvienam žmogui. Jei burnos ertmėje esantys organai nefunkcionuoja taip, kaip turėtų, tenka kreiptis į šios srities specialistą. Jeigu trūksta vieno ar kelių dantų, reikalingi protezai arba dantų implantai. Pastarieji – modernus ir efektyvus sprendimas, grąžinantis dantų efektyvumą bei puikią išvaizdą. O ką apie šį gydymą kalba pacientai?

Teigiama Justo nuomonė

Trisdešimtmetis Justas, patyręs traumą ir netekęs trijų dantų, dabar vėl džiaugiasi galintis pilnavertiškai gyventi. Vyras kreipėsi į gerą specialistą, kuris kokybiškai implantavo dantis. Pacientas prisipažįsta, kad dvejojo, jautė tam tikrą baimę. Visgi jis akcentuoja, kad bijoti tikrai nėra ko. Šypsodamasis vyras patikina, kad gydytojas ten, kur reikėjo, nuskausmino, tad procedūra praėjo be nesklandumų. Tiesa, vizito prireikė ne vieno – implantai turėjo prigyti ir t.t. Justas džiaugiasi atradęs puikų odontologą, pas kurį ir dabar nuvyksta norėdamas profilaktiškai pasitikrinti dantis. Justas sako, jog gera dantų būklė itin svarbi, o po implantavimo jis tai dar labiau įvertina.

Vyro nuomonė maksimaliai teigiama. Jis džiaugiasi papuolęs tarp tų 98 procentų pacientų, kuriems implantai prigyja be jokių nesklandumų. Jauno vyro nuomone, be kelių dantų būtų buvę sudėtinga – nei maistu pasimėgausi, nei bendrausi normaliai su kitais žmonėmis… O štai dabar kelias atviras kulinarinių šedevrų ragavimui ir naujoms pažintims.

Filosofinis Pauliaus žvilgsnis

Keturiasdešimt penkerių metų Paulius – vienas iš tų asmenų, kurie viską gerai apsvarsto ir tik paskui pareiškia savo nuomonę. Paklaustas, kokį įspūdį jam paliko dantų implantai, vyras pateikia ilgą įžangą. Jis užsimena mums apie sveikatos reikšmę, apie tai, kokią dalį, jo manymu, sudaro burnos higiena, apie tai, kad pasaulyje yra keistų ligų ir modernių gydymo būdų. O kokia gi Pauliaus situacija? Jam reikėjo kaip nors susigrąžinti vieną dantį. Kadangi tai vienas iš priekinių dantų, vyras ėmė rečiau bendrauti su aplinkiniais, vengė šypsotis. Tačiau vieną dieną, (po nemažų svarstymų) visgi priėmė sprendimą. Nuvyko pas gydytoją nusiteikęs implantuoti dantis.

Paulius retoriškai klausia, ką būtume darę jo vietoje. Nors atsakymo vyras nereikalauja, pamąstome, kad būtume darę tą patį, tik gal kiek mažiau delsę. Pauliaus teigimu, sąvoka „grožio kultas“ yra klaidingas. Vyras mano, jog pernelyg sureikšminant ne tuos dalykus, kuriuos reikėtų, gaunamas iškreiptas vaizdas. Nežinia, ar ši mintis straipsnio skaitytojams bus aiškiai suprantama, bet jos pratęsimas štai koks: anot pašnekovo, dantų implantai nėra grožio kulto dalis. Vyras šią gydymo procedūrą palygina su šaukštu. Sako, be jo sriubos nevalgysi. Taip ir dantys, pasak vyro, turi būti funkcionalūs ir leisti normaliai valgyti bei nesigėdijant bendrauti su žmonėmis.

Jūratė vertina teigiamai

Dvidešimt penktą gimtadienį neseniai atšventusi Jūratė pas odontologą lankosi reguliariai, kadangi nori išlaikyti puikią dantų būklę. Mergina džiaugiasi, kad implantavimo kol kas neprireikė, nes visi dantys savo vietoje (tai pasakiusi Jūratė pabarbena tris kartus į medį). Vis dėlto ji mano, kad pasireiškus bėdai ji pasirinktų ne protezavimą, o būtent implantavimą. Merginos nuomone, tai ne tik šiuolaikiškesnis, bet ir gerokai efektyvesnis būdas, kuris iš pradžių reikalauja nemažo apgalvojimo, tačiau vėliau leidžia džiaugtis nepriekaištingais dantimis.

Jūratė pažįsta vieną žmogų, kuris įsitikino dantų implantų nauda, tad ir pati šią gydymo procedūrą vertina teigiamai. Ir, žinoma, tikisi, kad pačiai jos neprireiks.

O Kostas nelabai ką apie tai girdėjo

Savo amžiaus neatskleidęs Kostas, priešingai nei kiti pašnekovai, susilaikė nuo įvertinimo. Vyras mano nesąs kompetentingas ką nors spręsti. Bet patikino, kad reikalui esant ieškotų modernaus gydymo sprendimo. Na, o implantai tokią sąvoką visiškai atitinka.

Žanetai patinka tai, kas modernu

Dvidešimt trejų metų Žaneta džiaugiasi ne tik originaliu vardu, bet ir įvairiausiais šiuolaikinio pasaulio pasiekimais. Nors pačiai merginai dantų implantavimo neprireikė (kaip ir prieš tai kalbintai Jūratei bei Kostui), tačiau ji yra modernumo šalininkė. Kadangi dantų implantai – šiuolaikinė procedūra, mergina pasisako už juos. Žanetos nuomone, neverta rinktis, jos žodžiais tariant, archajiškų priemonių, kai yra šiuolaikiškų ir efektyvių.

Gera Aurelijaus patirtis

Kai dantų atstatymo prireikė trisdešimt vienerių Aurelijui, jis teigia nedvejojęs ir pasirinkęs būtent implantavimą. Vyro teigimu, svarbiausia, kad gydymas būtų efektyvus, leistų normaliai gyventi ir be kompromisų naudotis dantimis.

Žmogus džiaugiasi atradęs gerą gydytoją. Šis parinko itin kokybiškus implantus, kurie pacientui nekelia jokių problemų jau dvejus metus. Aurelijus mano, jog kitas gydytojas galbūt nebūtų pasiekęs tokio rezultato. Vyras šypsosi ir teigia nusprendęs šimtu procentų teisingai.

Besišypsančios Veronikos nuomonė

Penkiasdešimt devynerių veronika nuolat šypsosi. Ji teigia esanti protinga, o vienas geriausių jos sprendimų buvo dantų implantai. Prieš kelerius metus netekusi keturių dantų moteris galvojo, ką daryti. Kai rado užtektinai informacijos apie implantavimą, nusprendė, kad tai būtų pati geriausia išeitis. Kaip tarė, taip ir padarė. Viskas pavyko puikiai, tad ir šypseną norisi skleisti visam pasauliui. Džiaugiamės kartu su Veronika.

Alfredas, pavargęs nuo protezų, atsigręžė į implantus

Šešiasdešimtmečio Alfredo pasirinkimas priimtas nusivylus tradiciniais protezais. Vyras aiškina ieškojęs didesnio patogumo, todėl ir pasirinkęs būtent implantus. Žmogus nedaugžodžiauja ir sako, kad tai buvo sprendimas, vertas savo kainos ir tapęs viena geriausių jo gyvenimo investicijų.

Keturiasdešimt trejų Jurgita taip pat mąsto apie dantų implantus

Prieš savaitę netikėtai dantį išsimušusi Jurgita intensyviai ieškojo informacijos, kaip susigrąžinti nepriekaištingą burnos ertmės išvaizdą. Pozityviai nusiteikusi moteris sako, jog nerado nieko geresnio už implantus. Jurgitos manymu, gyvename XXI amžiuje, o tai skatina pasitelkti modernius sprendimus. Kadangi nemažai domėjosi ir skaitė pacientų atsiliepimų, moteris visai nesibaimina ir jau ruošiasi planuoti vizitą pas gydytoją.

Dantų gydytojas pasisako už

Šešiasdešimtmetis odontologas Petras ne vienerius metus dėvėjo protezus, kurie atliko trijų nesančių dantų vaidmenį. Situaciją Petras vertina kiek juokingai ir pasitelkia posakį „batsiuvys be batų“. Vyro nuomone, amžinai neatrasta laiko ir neprisiruošta implantuoti. O kai pagaliau nusprendė, kad jau metas, buvo žengtas visapusiškai naudingas žingsnis. Petras dabar ir savo pacientams pasakoja asmeninę istoriją. Vyras patenkintas, nes puikiai atrodo ir gali nesivaržydamas mėgautis maistu. O ir bendrauti nepaprastai malonu, kai šypsena švyti.

Odontologė Beata sutinka

Kaip ir Petras, keturiasdešimt aštuonerių Beata užsiima dantų taisymu. Anot moters, jei lygintume su senesniais laikais, odontologijos pažanga į priekį yra itin ryški. Specialistė patvirtina, kad ne vienam pacientui yra įsriegusi dantų implantus. Ji teigiamai vertina šį gydymo būdą, tačiau pabrėžia, kad pirmiausia labai svarbu įvertinti paciento sveikatos būklę. Ir jei viskas gerai, tik tuomet imtis konkrečių procedūrų.

O Beatos draugė išreiškia nuostabą…

Šalia esanti Beatos draugė sako, kad tokio gydymo niekada neprireikė, bet visa tai jai atrodo kaip egzotika. Moteris galvoja, jog nuostabu, kad burnos ertmės trūkumai išsprendžiami tokiais metodais.

Štai tokios žmonių nuomonės. Pasirodo, kad dantų implantai vertinami itin palankiai. Nemalonu netekti dantų, tačiau situaciją išsprendžia modernus gydymas, atliekamas savo srities profesionalų. Pacientai akcentuoja, kad procedūra šiuolaikiška, o tas šiuolaikiškumas pasireiškia tik pačiomis geriausiomis savybėmis. Jei dėl kokių nors sveikatos priežasčių implantų turėtumėte vengti, odontologas privalo jums tai pasakyti. O jei norėtumėte implantuoti vieną ar keletą dantų, bet dar gydytojo kabinete neapsilankėte, būsimas vizitas atsakys į daugybę klausimų.