Ekologiška pakuotė maistui: tausokime gamtą ir savo sveikatą

puodeliai

Šiomis dienomis,  sparčiai greitėjant gyvenimo tempui, visi trokštame patogumo ir praktiškumo. Tačiau didelis gamtos užterštumas verčia susirūpinti per dideliu visuomenės vartotojiškumu. Džiugu, jog verslininkai reaguoja į tokias gyvenimo realijas ir siūlo itin ekologiškas pakuotes maistui, kurios ne tik suteikia patogumo mūsų kasdieniniam gyvenimui, bet ir leidžia apsaugoti gamtą nuo pernelyg didelės taršos.

Vis daugiau įmonių ir pavienių žmonių kreipia dėmesį į aplinką tausojančią pakuotę maistui. Pirkdami tokius produktus galite veiksmingai motyvuoti ir kitas organizacijas sekti jūsų pavyzdžiu. Jau nekalbant apie tai, jog tai puiki reklama geram įmonės įvaizdžiui. Šiuolaikinės kompanijos, prekiaujančios vienkartine pakuote maistui, mielai priima užsakymus su norimu logotipu, užrašu ar piešiniu. Tokiu būdu suteiksite sau ar savo klientams komforto jausmą, veiksmingai reklamuosite verslą ar kitokią veiklą ir ženkliai prisidėsite prie gamtos skaidrumo saugojimo.

Geriausias ekologiškos pakuotės pavyzdys – tai perdirbamos pakuotės. Jas galima pakartotinai panaudoti perdirbant, o ne išmesti į gendančių atliekų srautą. Pakavimo medžiagos perdirbimas stipriai padeda sumažinti teršalų kiekį gamtoje, taupyti energijos išteklius ir, svarbiausia – jūsų sveikatą. Pirma,  kuo mažiau užterštas oras, kuriuo kvėpuojame – tuo didesnė nauda žmogaus savijautai. Antra – ekologiškos pakuotės ženklą turintis gaminys atitinka visus ES standartus. Vadinasi, ekologiška pakuotė maistui yra nuolat tikrinama ir atrenkama. Įvairių testų pagalba išgaunama tokie pakavimo produktai, indai, puodeliai, šiaudeliai ar servetėlės, kurios neišskiria jokių sveikatai kenksmingų medžiagų.

Ekologiška pakuotė maistui paprastai yra gaminama iš gamtoje esančių medžiagų, sakykim, cukranendrių išspaudų ar palmių lapų, o įvairūs puodeliai, lėkštės ir dėžutės – iš perdirbto popieriaus. Tokie indeliai su dangteliais arba ir be jų, yra gana lengvi ir pakankamai sandarūs.

Kokius produktus gali pasiūlyti ekologiškos pakuotės maistui gamintojai ir prekybininkai? Tai:

  • Vienkartiniai kavos puodeliai ir jų priedai;
  • Skaidrios vienkartinės stiklinės;
  • Pakavimo dėžutės maistui;
  • Įvairūs maišeliai;
  • Servetėlės;
  • Indeliai šildyti mikrobangų krosnelėje;
  • Vienkartinės kepimo formos;
  • Didelės dėžės maisto pakavimui.

Taigi, pasirinkimas išties platus. Suminėti visą ekologiškos pakuotės maistui asortimentą prireiktų daug laiko. Todėl atminkite, jog šiais gaminiais prekiaujančios įmonės dažnai priima ir individualius užsakymus. Vadinasi, turėsite galimybę užsisakyti tokią ekologišką pakuotę maistui, kurios tuo metu nėra prekyboje. Tereiks tik šiek tiek palaukti, kol ji bus pagaminta.

Puodelis – paprasta, bet ne prasta dovana

kavos puodeliaiJeigu jau taip atsitiko, kad per darbų gausą užmiršote draugės gimtadienį ir neturite dovanos, mes turime jums puikią idėją. Puodelis – ideali dovana, kuri tiks bet kuriam gimtadieniui. Apskritai, ši dovana tinka įvairioms progoms. Pagrindinė užduotis – išsirinkti kokio puodelio norite ir pasirūpinti jo įpakavimu.

Nesupraskite klaidingai, mes nesiūlome bėgti į prekybos centrą ir pirkti paprastą, baltą puodelį ir jį dovanot. Žinoma, galite tai padaryti, bet kažin ar dovanos gavėjęs liks labai nustebintas. Puodeliai su nuotrauka, šmaikščiu užrašu, juokingu paveikslėliu ar karikatūra privers šypsotis ne tik pamačius šią dovaną, bet ir kiekvieną rytą geriant kavą ar arbatą.

Puodelis su nuotrauka gali priminti Jūsų artimam draugui, koks jis buvo prieš daug metų. Jei toje nuotraukoje būsite kartu, dovanos adresatas nuolat prisimins jus su šypsena. Pasistenkite surasti mielą nuotrauką, kuriose atsispindėtų Jūsų draugystė. Ši dovana puikiai tiktų ir jaunavedžiams. Iš kelių nuotraukų galite padaryti koliažą, kuris primintų linksmas ir jaudinančias prabėgusias akimirkas. Tačiau tam prireiks tik daugiau laiko ir fantazijos.

Puodelis su užrašu gali tapti draugą švelniai (gerąja prasme) pašiepiančia dovana. Jeigu jis mėgsta žvejybą, tai galbūt tai bus frazė susijusi su šiuo pomegiu? Galbūt Jūsų draugas dažnai vartoja viena priežodį ir būtent tas žodis galėtų atsidurti ant puodelio. Arba galite naudoti motyvuojančią frazę, kuri kiekvieną rytą paskatintų nenuleisti rankų ir siekti užsibrėžtų tikslų. Viskas priklauso nuo to, koks yra jubiliatas ir ko jūsų nuomone jam dar trūksta. Pagalvokite, galbūt motyvuojantis užrašas jį paskatins rytais bėgioti arba mesti rūkyti.

Standartinis ar individualus puodelis gali būti užsakytas daugybėje interneto svetainių. Neskubėkite, išsirinkite geriausią variantą, nes kad ir pagamintas individualiai puodelis gali visai nenustebinti. Paprastas patarimas – stenkitės prisiminti kuo daugiau juokingų istorijų iš jūsų bendros draugystės ir tai pabandyti perkėlti ant puodelio. Apgalvokite visas smulkmenas: puodelio spalvą, dydį, užrašo spalvą ir šriftą. Tegu žmogus, kuris gaus šią dovaną jaučia, kad tikrai apie jį galvojote rinkdamas dovaną. Tokią staigmeną bus malonu dovanoti Jums ir, žinoma, gauti.