Puodelis – paprasta, bet ne prasta dovana

kavos puodeliaiJeigu jau taip atsitiko, kad per darbų gausą užmiršote draugės gimtadienį ir neturite dovanos, mes turime jums puikią idėją. Puodelis – ideali dovana, kuri tiks bet kuriam gimtadieniui. Apskritai, ši dovana tinka įvairioms progoms. Pagrindinė užduotis – išsirinkti kokio puodelio norite ir pasirūpinti jo įpakavimu.

Nesupraskite klaidingai, mes nesiūlome bėgti į prekybos centrą ir pirkti paprastą, baltą puodelį ir jį dovanot. Žinoma, galite tai padaryti, bet kažin ar dovanos gavėjęs liks labai nustebintas. Puodeliai su nuotrauka, šmaikščiu užrašu, juokingu paveikslėliu ar karikatūra privers šypsotis ne tik pamačius šią dovaną, bet ir kiekvieną rytą geriant kavą ar arbatą.

Puodelis su nuotrauka gali priminti Jūsų artimam draugui, koks jis buvo prieš daug metų. Jei toje nuotraukoje būsite kartu, dovanos adresatas nuolat prisimins jus su šypsena. Pasistenkite surasti mielą nuotrauką, kuriose atsispindėtų Jūsų draugystė. Ši dovana puikiai tiktų ir jaunavedžiams. Iš kelių nuotraukų galite padaryti koliažą, kuris primintų linksmas ir jaudinančias prabėgusias akimirkas. Tačiau tam prireiks tik daugiau laiko ir fantazijos.

Puodelis su užrašu gali tapti draugą švelniai (gerąja prasme) pašiepiančia dovana. Jeigu jis mėgsta žvejybą, tai galbūt tai bus frazė susijusi su šiuo pomegiu? Galbūt Jūsų draugas dažnai vartoja viena priežodį ir būtent tas žodis galėtų atsidurti ant puodelio. Arba galite naudoti motyvuojančią frazę, kuri kiekvieną rytą paskatintų nenuleisti rankų ir siekti užsibrėžtų tikslų. Viskas priklauso nuo to, koks yra jubiliatas ir ko jūsų nuomone jam dar trūksta. Pagalvokite, galbūt motyvuojantis užrašas jį paskatins rytais bėgioti arba mesti rūkyti.

Standartinis ar individualus puodelis gali būti užsakytas daugybėje interneto svetainių. Neskubėkite, išsirinkite geriausią variantą, nes kad ir pagamintas individualiai puodelis gali visai nenustebinti. Paprastas patarimas – stenkitės prisiminti kuo daugiau juokingų istorijų iš jūsų bendros draugystės ir tai pabandyti perkėlti ant puodelio. Apgalvokite visas smulkmenas: puodelio spalvą, dydį, užrašo spalvą ir šriftą. Tegu žmogus, kuris gaus šią dovaną jaučia, kad tikrai apie jį galvojote rinkdamas dovaną. Tokią staigmeną bus malonu dovanoti Jums ir, žinoma, gauti.

 

Praktiški patarimai, kaip išrinkti verslo dovaną

praktiška verslo dovanaVerslo dovanos yra vienas iš elementų pasitelkiamas įtvirtinti verslo santykius ir užtikrinti sklandų bendradarbiavimą. Išrinkti dovaną nėra lengva užduotis, tačiau įmanoma. Tereikia gerai pagalvoti ir sudėlioti mintis pagal šiuos praktiškus patarimus.

Kam dovanojama?

Nors verslo dovana nėra asmeninė, visgi, teikiant ją konkrečiam asmeniui, reikia atsižvelgti ir į žmogaus pomėgius, einamas pareigas, šeimyninę padėtį ir, žinoma, į tautybę, jei asmuo yra užsienietis. Teikiant dovaną užsienio svečiams, būtinai pasidomėkite apie šalies tradicijas ir įpročius, kad dovana neįžeistų ar neliktų nesuprasta. Renkant dovaną, būtinai galvokite apie žmogų, kuris šią dovaną gaus.

Nedovanokite du kartus

Jei sugalvojote nuostabią ir praktišką verslo dovaną – puiku, tačiau negalite jų prisipirkti ar pasigaminti tiek, kad pamestumėte skaičių. Būtina sekti kam teikiate dovanas, kad galėtumėte išvengti nemalonaus incidento, kuomet dovaną tam pačiam žmogui įteikiate dukart. Toks neapsižiūrėjimas nepateisinamas, net jei tai itin skani, brangi ir praktiška verslo dovana.

Atsargiai rinkitės kada dovanoti

Versle itin svarbu nepainioti interesų ir nesudaryti blogo įspūdžio. Todėl dovanų negalima teikti prieš svarbius verslo sandorius, jog dovana nebūtų palaikyta kyšiu. Geriausias laikas teikti dovanas yra didžiosios metų šventės, įmonės gimtadienis, paaukštinimas, asmeniniai jubiliejai. Praktiška verslo dovana visuomet bus maloniai sutikta ir išeinant į pensiją ar į kitą darbo vietą.

Įmonės dovanų politika

Užsienyje įprasta apibrėžti ir dokumentuoti dovanų priėmimo politiką. Tokia praktika ateina ir į Lietuvos įmones. Dažnai dovanos nėra priimamos, priimami tik nedidelės vertės suvenyrai ar įmonės atributika. Arba nepriimamos dovanos visai, o vietoj dovanų prašoma paremti vieną ar kitą labdaros organizaciją. Taigi prieš einant su dovana rankose, reikia pasidomėti politika.

Klasikinės dovanos

Jei svarstoma, kokią dovaną rinktis, galima apsistoti ties klasikiniais, universaliais ir niekada nepavedančiais variantais. Tušinukai su įmonės atributika, kalendoriai, kompiuterio pelės ar USB atmintukai yra praktiška verslo dovana, kuri visada bus panaudota pagal paskirtį. Kitas vertas dėmesio variantas – kvietimai ar bilietai į renginius, degustacijas ar ekskursijas – dovanoti pramogas ir įspūdžius šiuo metu laikoma geru tonu verslo pasaulyje.