Praktiški patarimai, kaip išrinkti verslo dovaną

praktiška verslo dovanaVerslo dovanos yra vienas iš elementų pasitelkiamas įtvirtinti verslo santykius ir užtikrinti sklandų bendradarbiavimą. Išrinkti dovaną nėra lengva užduotis, tačiau įmanoma. Tereikia gerai pagalvoti ir sudėlioti mintis pagal šiuos praktiškus patarimus.

Kam dovanojama?

Nors verslo dovana nėra asmeninė, visgi, teikiant ją konkrečiam asmeniui, reikia atsižvelgti ir į žmogaus pomėgius, einamas pareigas, šeimyninę padėtį ir, žinoma, į tautybę, jei asmuo yra užsienietis. Teikiant dovaną užsienio svečiams, būtinai pasidomėkite apie šalies tradicijas ir įpročius, kad dovana neįžeistų ar neliktų nesuprasta. Renkant dovaną, būtinai galvokite apie žmogų, kuris šią dovaną gaus.

Nedovanokite du kartus

Jei sugalvojote nuostabią ir praktišką verslo dovaną – puiku, tačiau negalite jų prisipirkti ar pasigaminti tiek, kad pamestumėte skaičių. Būtina sekti kam teikiate dovanas, kad galėtumėte išvengti nemalonaus incidento, kuomet dovaną tam pačiam žmogui įteikiate dukart. Toks neapsižiūrėjimas nepateisinamas, net jei tai itin skani, brangi ir praktiška verslo dovana.

Atsargiai rinkitės kada dovanoti

Versle itin svarbu nepainioti interesų ir nesudaryti blogo įspūdžio. Todėl dovanų negalima teikti prieš svarbius verslo sandorius, jog dovana nebūtų palaikyta kyšiu. Geriausias laikas teikti dovanas yra didžiosios metų šventės, įmonės gimtadienis, paaukštinimas, asmeniniai jubiliejai. Praktiška verslo dovana visuomet bus maloniai sutikta ir išeinant į pensiją ar į kitą darbo vietą.

Įmonės dovanų politika

Užsienyje įprasta apibrėžti ir dokumentuoti dovanų priėmimo politiką. Tokia praktika ateina ir į Lietuvos įmones. Dažnai dovanos nėra priimamos, priimami tik nedidelės vertės suvenyrai ar įmonės atributika. Arba nepriimamos dovanos visai, o vietoj dovanų prašoma paremti vieną ar kitą labdaros organizaciją. Taigi prieš einant su dovana rankose, reikia pasidomėti politika.

Klasikinės dovanos

Jei svarstoma, kokią dovaną rinktis, galima apsistoti ties klasikiniais, universaliais ir niekada nepavedančiais variantais. Tušinukai su įmonės atributika, kalendoriai, kompiuterio pelės ar USB atmintukai yra praktiška verslo dovana, kuri visada bus panaudota pagal paskirtį. Kitas vertas dėmesio variantas – kvietimai ar bilietai į renginius, degustacijas ar ekskursijas – dovanoti pramogas ir įspūdžius šiuo metu laikoma geru tonu verslo pasaulyje.