Ką reikia žinoti apie skolų pirkimą?

Skolų pirkimas – šiandien vis labiau populiarėjantis instrumentas, padedantis įmonėms ir suteikiantis galimybę ne tik atsikratyti rūpesčių, susijusių su skola, bet net ir paversti skolą ar jos dalį apyvartinėmis lėšomis. Kadangi toks procesas tampa pasirinkimu vis didesnei žmonių grupei, pateiksime koncentruotą informaciją, kas apskritai yra skolų pirkimas ir kaip tai veikia.

Pirmiausia svarbu žinoti, kaip vyksta visas skolos pirkimo procesas. Iš pradžių jūs, kaip klientas, su pasirinkta skolų pirkimo įmone pasirašote duomenų apsaugos bei konfidencialumo sutartis. Tada įmonei yra nusiunčiamas skolų portfelis ir atliekamas jo vertinimas – įmonė sprendžia, ką geriausio ir priimtiniausio jums gali pasiūlyti, kad abi pusės liktų patenkintos sandoriu. Po vertinimo jums yra pateikiamas pasiūlymas, už kokią kainą įmonė galėtų įsigyti skolų portfelį. Tuomet, jeigu jus kaina ir sprendimas tenkina, pasirašoma reikalavimų perleidimo sutartis ir maždaug per savaitę savo sąskaitoje sulaukiate pinigų. Skamba gana nesudėtingai, tiesa?

Kyla klausimas, kodėl apskritai yra reikalingas skolų pirkimas? Šiandien dauguma kreditorių, kurie teikia įvairias paslaugas, reguliariai parduoda skolas, kurių nepavyko atgauti. Skolos pirkėjas perka iš kreditoriaus elektroninę bylą, kurioje pateikiama informaciją apie skolų portfelį. Nesumokėtos gautinos sumos yra gana brangios kiekvienai įmonei, kadangi jos užima didelę kapitalo ir išteklių dalį. Kitaip sakant, gautinų sumų apdorojimas ir stebėsena reikalauja papildomų išteklių valdant skolas. Ypač didelė rizika kyla, kai gautinių sumų amžius mažėja. Būtent tokių skolų pardavimas tampa realia alternatyva – pardavę skolas greičiau atgausite pinigus ir apyvartines lėšas, nes sutarta skolų paketo pirkimo kaina yra sumokama iš karto po sutarties sudarymo.

Skolos pirkėjas, perėmęs nuosavybes teises į skolą, gali pasinaudoti įvairiomis strategijomis tam, kad skola būtų susigrąžinta. Tai gali apimti naujų grąžinimo sąlygų struktūrizavimą arba kitos, naujos taktikos taikymą.

Labai svarbu yra žinoti ir tokio proceso naudą. Visų pirma, jūs iš karto į savo sąskaitą gaunate pinigus. Taip pat, didelis pliusas yra tai, kad išvengiate ilgo išieškojimo proceso, be to, nelieka skolininkų bendrovės balanse. Ko gero, didžiausia nauda yra tai, kad išvengiate galimų nuostolių dėl apyvartinių lėšų trūkumo.