Ukrainiečių įdarbinio paslaugos Lietuvoje

Kasmet Lietuvos darbo rinką papildo vis daugiau ir daugiau Ukrainos piliečių ir panašu, kad šie skaičiai sparčiai auga. Tuo pačiu auga ir šios šalies darbuotojų poreikis bei jų populiarumas tarp Lietuvos darbdavių, kurie vis drąsiau imasi šių piliečių įdarbinimo.

Ši praktika yra pakankamai sena mūsų šalyje, tačiau ne paslaptis, kad dar vis iki šiol yra daug darbdavių, kurie vengia darbinti užsieniečius iš trečiųjų šalių. Jiems yra reikalingi leidimai gyventi Lietuvoje, darbo vizos, kurių parūpinimas darbdaviui kainuoja nemažai resursų. Būtent dėl šios priežasties didžioji dalis darbdavių naudojasi patogiomis įdarbinimo agentūrų paslaugomis, kurioms šios paslaugos – kasdienybė.

Labai svarbu žinoti, kad visus dokumentus Ukrainos piliečiai turi susitvarkyti dar iki atvykstant į Lietuvą. Tai yra dar viena visą procesą apsunkinančių priežasčių, kodėl darbdaviai to nesiima ir tai praranda nemažai efektyvios darbo jėgos. Teigiama, kad Ukrainos piliečių požiūris į darbą palieka labai gerą įspūdį Lietuvos verslo atstovams, todėl juos įdarbinti net labai verta.

Darbuotojai iš Ukrainos neretai papildo sezoninių darbų, pavyzdžiui, statybų sektorių, tačiau nemažai jų dirba ir IT, transporto sektoriuose, mažiau atvyksta studijuoti. Tačiau kiekvienu atveju jiems reikalingi dokumentai, atsižvelgiant į sritį ir laikotarpį, kuriam planuoja pasilikti mūsų šalyje. 

Trečiųjų šalių piliečiams, kurie ketina dirbti čia ne ilgiau kaip vienerius metus, reikalinga nacionalinė darbo viza. Ji išduodama ir tais atvejais, kai piliečiai atvyksta studijuoti, vykdyti mokslinę ar kitą legalią veiklą ir ji būna daugkartinė. Tačiau tie, kurių darbo sutartis yra numatyta ne trumpesniam nei 1 metų, reikalingas leidimas laikinai gyventi Lietuvoje.

Visu šių dokumentacijos tvarkymo procesu nenorintiems užsiimti darbdaviams pagalbos ranką tiesia įdarbinimo agentūros. Juk kai žinai kaip, procesas neužtrunka ir vyksta sklandžiau.