Vidaus durys: į ką atsižvelgti renkantis?

Vidaus durys yra vienas brangiausių pirkinių keičiant ar įrengiant naują būstą. Jeigu jūsų naujam namui reikia naujų kokybiškų medžio masyvo durų tai gali kainuoti kaip apynaujis automobilis. Kiekvienas žmogus duris renkasi pagal tai kiek pinigų tam gali skirti. Kainų amplitudė yra išties plati, nuo paprasčiausių kartoninių kurių kaina nesiekia nei 100 eurų iki natūralių ąžuolo durų už kurias teks pakloti iki 500 eurų. Renkantis vidaus duris unideco.lt rekomenduoja atsižvelgti į šias jų savybes:

Durys iš faneros ir kartono

Pagal tai iš kokios medžiagos pagamintos durys galite suprasti kiek rimtas yra produktas ir kokia tikimybė kad jis tarnaus ilgai.

Medžio lukšto durys su faneros sluoksnio apdaila – gražu, pigu tačiau visiškai nepatvaru. Geros medinės durys gali tarnauti 5 kartus ilgiau, ko galite tikėtis iš kartono ar medžio plaušo karkaso durų? Nuolat bijosite, kad dėl natūralios drėgmės kambaryje rudenį ar pavasarį gali atsilupti išorinis sluoksnis, nublukti fanera, vyriai gali imti klibėti. Vidaus durų labiausiai naudojama vieta – durų rankena. Per diena prie jos prisiliečiate dešimtis kartų, tai reiškia, kad po 5-10 metų spyna ims klibėti tvirtinimosi vietose nes varžtai pritvirtinti į nepakankamai tvirtą pagrindą. Nuo nuolatinio krūvio varžteliai atsilaisvina ir norint tokią spyna pataisyti tenka gręžti duris kiaurai arba galvoti papildomus tvirtinimus iš išorės. Atnaujinti arba restauruoti tokio tipo durų praktiškai neįmanoma, po naudojimo tenka išmesti į sąvartyną.

Natūralios medienos durys

Su medžio masyvo durimis tokių problemų būna daug rečiau. Uosio arba ąžuolo duryse įstatytos spynos ir vyriai laikosi daug geriau. Medžio masyvo durų vienintelis trūkumas yra jų didelė kainą. Iš dalies tai galima kompensuoti renkantis durų užpildą ne iš medžio bet su plastiko užpildu. Tokiu būdu nušausite du zuikius – sumažės durų kainą ir iš kambarių į koridorių pateks daugiau natūralios šviesos, be to, aklinos durys apsunkina erdvę, o su užpildu kaip tik atrodo elegantiškai. Durų kainą sumažinti dar vienu būdu, montavimo darbus atlikite patys, vienos durims apytiksliai tai kainuoja 50 eurų todėl jei užsisakėte 6-8 duris, susidarys didelė suma kurią galite sutaupyti. Montavimas nėra sudėtingas, tereikia montavimo putų ir kai kuriais atvejais medsraigčių staktas pritvirtinti prie angos.