Ar verta pirkti dėvėtas padangas?

Blogėjant ekonominės 2020 metų prognozėms vis daugiau vartotojų ima atsargiau vertinti savo finansines galimybes. Ne išimti ir išlaidos būtiniausiems poreikiams, tarp jų yra ir kasmėnesinės automobilio eksploatavimo išlaidos. Svarstant kokias padangas rinktis, vis daugiau vairuotojų akių krypstą į naudotas padangas. Apie paskutinių savaičių vartotojų pasirinkimų tendencijas kalbamės su naujos-padangos.lt vadybininku Artūru.

Lietuvoje senų padangų naudojimas, jų pirkimas ir pardavimas neuždraustas. Pagal statistinius tyrimus mūsų šalyje naudotomis padangomis važinėja net 45% automobilių. Naudoti tokias padangas yra nepavojinga jeigu ant padangos paviršiaus nėra pažeidimų. Tai gali būtų įpjovimai, pūslės, atviri arba išlindę metaliniai padangos pagrindo elementai. Pageidautina, jei perkate naudotą padangą, kad rašto gylis būtų bent 3 milimetrai. Tokių būdu užsitikrinsite geresnį sukibimą esant slidžiai dangai ir galėsite važinėti padangomis ilgesnį laiką. Jei nusipirksite taip vadinamas beveik „plikas“ os geriausiu atvejus bus tinkamos naudoti vienus metus arba iki artimiausios automobilio techninės apžiūros dienos. Siūlome susipažinti su padėvėtų padangų trūkumais ir privalumais ir spręsti patiems.

Naudotų padangų trūkumai

Ar žinote, kad naudotos padangos gali būti netinkamos dėl vienos paprastos priežasties? Nors išoriškai padanga gali atrodyti nusidėvėjusi tik 50 proc., tai nieko nereiškia. Jeigu padanga nusidėvi netolygiai t. y. padangos protektoriaus rašto plokštelės tampa nevienodo aukščio – padanga gali pradėti skleisti triukšmą, užimą važiuojant greičiau nei 60 km/h. Tai sukeltų labai nemalonius pojūčius ne tik jums bet ir keleiviams, ypač važiuojant tolimoje kelionėje kurią vargu ar galėtumėte tęsti. Kitas naudotų ir restauruotų padangų trūkumas yra tai, jog niekuomet taip ir nesužinosite dėl kokio defekto buvęs padangos pirkėjas ją pardavė ar išmetė į šiukšlyną. Mažesnis protektoriaus raštas reiškia blogesnį sukibimą su asfaltu, kas yra labai svarbu posūkiuose ir važiuojant per lietų.

Naudotų padangų privalumai

Ar gali dėvėtos padangos turėti kokių nors privalumų? Taip, jeigu rasite nusipirkti padangas kurios yra ne senesnės nei 2 metai ir su dvigubai gilesniu protektoriumi nei reikalauja įstatymas, tokias galite naudoti drąsiai. Spėjame, kad ir šių padangų kaina bus brangesnė ir tai privers jus pagalvoti apie naujų padangų pirkimą.