Griauname mitus apie kokosų aliejų – ar jis naudingas mums?

kokosu aliejusAnksčiau buvo manoma, kad kokosų aliejus yra žalingas žmogaus organizmui. Daugelis žmonių, net gi gydytojų teigė, kad kokosų aliejus gali pakenkti širdžiai ir prisidėti prie žmogaus nutukimo. Visgi, kuo daugiau medicina tobulėja, tuo maistas gali būti lengviau ištiriamas dėl teigiamo arba žalingo poveikio. Rezultatai, gauti tiriant kokoso aliejų – labai nustebino. Pasirodo, tai tikrai nėra žalingas maistas, o net gi priešingai – daugeliu atvejų turėtume vartoti kokosų aliejų, kadangi jis turi ne vieną gydomąją funkciją. Apie šio aliejaus privalumus šiandien ir pakalbėsime.

Tinkamas balansas ir geresnis imunitetas

Paaiškėjo tai, jog kokosų aliejus padeda sėkmingai kovoti su įvairiomis bakterijomis ir virusais. Taigi, dabar artėjant žiemai, kuomet oras bus vis bjauresnis ir tikimybė užsikręšti įvairiomis peršalimo ligomis yra didesnė, pasirūpinti stipriu imunitetu yra itin svarbu. Taip pat šis aliejus gali padėti atsikratyti mielių, grybelio bei pelėsių.

Šis aliejus gali būti labai svarbiu vaistu tiems, kas kenčia nuo per didelio cholesterolio kiekio. Iš tiesų, kiekvieno žmogaus organizme yra gerojo ir blogojo cholesterolio. Kokosų aliejuje esanti lauro rūgštis padeda atstatyti gerąjį cholesterolį ir pašalina blogąjį cholesterolį, kuris pavirsta į pregnelonolį. Tai labai svarbi medžiaga mūsų kūnui, kuri įeina į daugelio hormonų sudėtis.

Negana to, kokosų aliejus gali padėti sureguliuoti cukraus kiekį jūsų kraujyje, kadangi jis išskiria insuliną. Jeigu pažįstate žmonių, kurie turėjo arba turi problemų su skydliauke, tuomet taip pat vertėtų reguliariai vartoto kokosų aliejų – jis padeda atstatyti skydliaukės funkcijas.

Dar keli dalykai, kuriuos verta žinoti apie kokosų aliejų – jis gali padidinti jūsų energiją bei ištvermę, o kadangi jau anksčiau minėjome, kad šis aliejus labai naudingas jūsų imuninei sistemai, tai turbūt nieko keisto, kad jis padeda geriau įsisavinti jūsų vartojamus vitaminus.

Nauda odai ir plaukams

Kokosų aliejus gali būti kaip savotiška grožio klinika. Kadangi šiame aliejuje yra labai daug E vitamino, tai jis puikiai drėkina odą ir plaukus. Taigi, jeigu jūsų plaukai sausi ir greitai lūžinėja, pamėginkite naudoti kokosų aliejų – tai tikrai padės. Be jokios abejonės, visuomet geriausia surasti organiško kokoso aliejaus, kadangi neorganiškas turi savyje toksinų, todėl tiems žmonėms, kurie savo odai ir plaukams ketina naudoti kokosų aliejų kiekvieną dieną, mes tikrai rekomenduotume pasiieškoti organiško aliejaus varianto.

Kokosų aliejus ir medžiagų apykaita

Buvo ištirta dar viena labai svarbi kokosų aliejaus savybė – pasirodo, jog jis padeda pagreitinti medžiagų apykaitą, dėl kurio galima sumažinti svorį arba bent jau pristabdyti augimą. Prieš kelis metus JAV buvo atliktas tyrimas, kurio metu moterys kiekvieną dieną vartodavo po du arbatinius šaukštelius šio aliejaus ir nepriaugo nei kiek svorio, o kai kurios iš jų taip pat ir numetė jo. Taip yra todėl, kad kokoso aliejus savyje turi trigliceridų, kurie yra naudingieji riebalai. Šie riebalai ne tik kad nekenkia, tačiau padeda kepenims greičiau skaidyti maistą ir tiesiog geriau funkcionuoti visam metabolizmui.

Tikimės, kad ši informacija suteiks jums naudos ir pradėsite naudoti organišką kokoso aliejų savo reikmėms.