Ką reikia žinoti apie darbą Švedijoje?

darbas svedijojeMatote, kad Lietuvoje negalite išnaudoti savo gabumų taip, kad už juos būtų mokamas tinkamas atlyginimas? Dėl to nusprendėte ieškoti darbo kitoje šalyje? Darbas Švedijoje be tarpininkų tikrai vilioja daugelį lietuvių. Šioje šalyje atlyginimai mokami adekvačiai, o pragyvenimo lygis jau mažai kuo skiriasi nuo mūsų. Paprastai kalbant, šioje šalyje maisto kainos nelabai kuo skiriasi nuo jūsiškių, tačiau atlyginimai čia yra gerokai didesni. Tačiau, tai dar nereiškia, kad darbo paieška šioje šalyje bus it rožėmis klota.

Norint greitai susirasti darbą Švedijoje, pirmiausia reikia įvertinti kelis esminiu aspektus. Ar mokate vietinę kalbą? Juk logiška, kad vietiniai darbuotojai turi didesnė pranašumą nei užsieniečiai, kurie negali kalbėti vietine kalba. Jeigu nemokate kalbos, tuomet galbūt mokate kalbėti angliškai? Tai būtų laikoma privalumu.

Taip pat reikia paminėti, kad nekvalifikuotų darbininkų šioje šalyje taip pat reikia. Tačiau, nemanykite, kad už tokį darbą bus mokamos kosminės algos. Dažnai Lietuvoje pasigirsta kalbos, kad Švedijoje minimali alga siekia kelis tūkstančius eurų. Taip nėra. Tikrai ne visi per mėnesį uždirba po kelis tūkstančius eurų, tuo labiau – nekvalifikuoti darbininkai. Yra tam tikros ribos. Daugiau uždirba specialistai.

Ieškant darbo šioje šalyje, taip pat atminkite, kad pragyvenimas gali būti kiek brangesnis. Tai tiesiog palies jūsų atlyginimą. Nors prekių kainos čia galbūt ir bus panašios kaip Lietuvoje, tačiau nekilnojamo turto nuomos įkainiai čia yra gerokai didesni. Ne veltui daugelis darbininkų gyvena po kelis netgi viename kambaryje. Pragyvenimo sąlygos čia gali būti gana brangios. Aišku, viskas priklausys nuo to, pas ką dirbsite.

Matote, pasitaiko tokių darbo skelbimų, kuriuose nurodoma, kad žmogus bus apgyvendinamas. Tai reiškia, kad kai kuriais atvejais, ieškant darbo, siūlomas ne tik jis, bet ir pasirūpinama apgyvendinimu bei kitomis išlaidomis. Tokių pasiūlymų ieškoti reikėtų per įdarbinimo agentūras.

Aišku, turite suprasti, kad Lietuvoje ne visos įdarbinimo agentūros gali pasirūpinti sėkmingu įdarbinimu kitoje šalyje. Savaime aišku, kad didesnė alga užsienyje prieinama praktiškai visiems, tačiau patį darbą susirasti tikrai galės toli gražu ne kiekvienas.