Kada geriausia įsirengti vėdinimo sistemą namuose?

Vėdinimo sistema_ vedinimo sistema

Tobulėjančios technologijos šiandien leidžia mums namuose džiaugtis švariu ir tyru oru, kurį nepertraukiamai užtikrina efektyvi rekuperacinė vėdinimo sistema. Tiesa, ją turėti gali tikrai ne kiekvienas savo namuose ir finansai – anaiptol ne pagrindinė to priežastis.

Kalbant apie mechaninio vėdinimo sistemą, ji gali būti centralizuota ir decentralizuota. Abiem atvejais rekuperatorius naudoti namų vėdinimui efektyvu tuomet, kai pastatas yra gana sandarus ir jo šiluminiai nuostoliai nedideli. Rekuperacinė sistema ne tik užtikrina tinkamą oro apykaitą patalpose, tačiau tuo pačiu ir leidžia kompensuoti nuostolius, grąžindama dalį panaudotos šilumos. Būtent dėl šios priežasties, jeigu pastatas nėra sandarus, ši vėdinimo sistema nebus efektyvi.

Centralizuotas vėdinimas su ortakių sistema

Taigi, kaip jau supratote, tai aktualu pakankamai naujos statybos ar renovuotiems namams ir jų energinio naudingumo klasė turėtų būti ne žemesnė kaip B. Priklausomai nuo to, kokią vėdinimo sistemą – centralizuotą ar decentralizuotą planuojate įsirengti, apie ją gali tekti pagalvoti dar statybų ar kapitalinio remonto pradžioje.

Pavyzdžiui, rekuperacija su lanksčių ar cinkuotos skardos ortakių sistema turi būti įrengta dar iki vidaus apdailos įrengimo. Lankstūs ortakiai paprastai yra įrengiami virš lubų naujos statybos namuose. Tačiau senos statybos namuose, kur patalpų aukštis nėra didelis ir esant perdangai neįmanoma ortakius įrengti viršuje, galima sumontuoti ir sienose ar net grindyse. Tai vėlgi priklauso nuo to, ar nėra grindinio šildymo, bei kitų aplinkybių.

Rekomenduojama atlikti rekuperacinės sistemos projektavimą. Projektavimo metu atliekami išsamūs skaičiavimai, numatomi oro padavimo ir ištraukimo taškai bei jų skaičius, parenkamas poreikius atitinkantis rekuperatorius.

Decentralizuotas vėdinimas su mini rekuperatoriais

Jeigu, vis dėlto, įsirengti vėdinimo sistemą sugalvojote kiek vėliau, nenusiminkite – jums nebūtinai reikės viską išgriauti. Tiems atvejams, kuomet jau atlikta vidaus apdaila, jums pagelbės mini rekuperatoriai, kuriems nereikalinga ortakių sistema. Tiesa, šis būdas nėra toks efektyvus, tačiau tinkamai parinkus įrenginių galią ir jų skaičių, galima išgauti pakankamai gerą vėdinimo rezultatą.

Šie įrenginiai montuojami tiesiogiai per lauko sieną, išpjaunant nedidelio diametro angas, į kuriuos montuojami mini rekuperatoriai.