Kuomet norisi įamžinti krikštynas

fotografas VilniujeMūsų tėvai ir seneliai dabar tik stebisi, kokia didele švente patapo krikštynos. Seniau viskas buvo kur kas paprasčiau – tėvai, krikšto tėvai, keli artimiausi giminaičiai ir šeimos nariai, kunigas, na ir žinoma kūdikis. Kelioliką minučių trunkanti ceremonija ir štai šventė baigta. Tuo tarpu dabar dažnai krikštynose dalyvauja ne tik artimiausi giminės, ir būriai draugų, tolimi ir menkai tepažįstami giminaičiai, šventei rimtai ruošiamasi, užsakovas bent jau restoranas jei ne visa sodyba, būtinai samdomas krikštynų fotografas ar net filmuotojas. Neretai vilniečiai nori švęsti krikštynas toli nuo savo miesto, tad darosi ne sunkiau rasti ne tik Vilniuje dirbantį fotografą.

Turbūt svarbiausia krikštynų dalis, nustūmus į šoną patį sakramento suteikimą, vis tik yra jų fotografavimas. IrJuk išlikusios profesionalios nuotraukos teiks džiaugsmą visą gyvenimą. Žinoma, šiais laikais dažnas gali pasakyti, jog įamžinti tokius įvykius puikiai galima ir telefonu ar paprastu fotoaparatu draugo ar giminaičio rankomis. Tačiau dauguma tėvų, krikštijančių savo vaiką, visai neseniai yra šventę ir vestuves, tad puikiai supranta, kad profesionalaus fotografo darbo niekaip negalima lyginti su draugo mėgėjišku pafotografavimu. Tad ir šių laikų krikštynose lygiai taip kaip ir būrys draugų bei geras restoranas, taip ir patyręs krikštynų fotografas yra neišvengiama šventės dalis. Beje, natūralu, jog fotografas Vilniuje gali kainuoti kiek daugiau nei kituose miestuose. Kita vertus, jei norėsite vilnietį fotografą atsivežti šimtą ar daugiau kilometrų, vėlgi planuokite papildomas išlaidas.

Dažnai jauni tėvai, dvejodami dėl fotografo samdymo, pamiršta vieną gana svarbų dalyką. Juk krikštynų fotografija – tai toli gražu ne tik ceremonijos ir išsirikiavusių svečių įamžinimas. Krikštynų fotografijos metu atliekama ilga, rimta ir tikrai kokybiškus rezultatus atnešanti šeimos fotosesija – tėvų ir jų vaiko. O tokia fotosesija tiek dėl patirties, tiek dėl žinių stokos niekaip negali būti gerai atlikta tiesiog draugų. Elementariai vien fantazijos jiems gali pritrūkti. Ir ne būtinai fotografavimas turi vykti gimtajame Vilniuje ar kitame mieste, tad čia vėlgi reikia išradingumo. Na o patyręs, daug matęs, nuolat savo sritimi besidomintis ir tobulėjantis krikštynų fotografas neišvengiamai atneš kur kas geresnė rezultatą. Juk nuotraukoje turi būti ne tik vaikas, ne tik jūs su vaiku, bet ir jūsų jausmai, jūsų išgyvenimai, meilė vienas kitam. Žvilgsniuose, pozoje ir net šviesos atspindžiuose turi atsispindėti jūsų šeimos laimė ir vienybė. Ir geras fotografas tą tikrai sugeba padaryti. Netikite? Pabandykite palyginti mėgėjiškas ir profesionalias, retušuotas krikštynų šventės nuotraukos – rezultatai ir jų skirtumai daugiau nei akivaizdūs, tad ilgai dvejoti dėl rimto fotografo samdymo tokiai svarbiai šventei tikrai nereikėtų.